IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
matesax
Tvůrce
Avatar
matesax:6.4.2012 5:49

Dobrý den,
tento bug eviduji již od první chvíle, ale teď už mi začal opravdu vadit. Jedná se o to, že pokud vícekrát cokoliv v Petrovi kopíruji-uvnitř nějakého programu, tak cca po 5 kopírování začne padat. Naštěstí se to dá uložit i když to už padá, ale přecejenom to už docela otravuje. Tak se chci zeptat, jestli je chyba na mé straně, a co bych měl dělat. Děkuji.

 
Odpovědět
6.4.2012 5:49
Avatar
Panda38
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na matesax
Panda38:6.4.2012 10:01

Padání editoru rozhodně není chyba uživatele. Vzájemné vztahy vnitřních struktur Petra jsou poměrně složité a proto je toto jedna z největších slabin Petra. Přestože je stabilita považována už za poměrně dobře ošetřenou, mohou zřejmě ještě nastat případy, kdy se vzájemné vztahy "rozjedou" při operaci hromadného přenosu velkých částí programu přes schránku. Při pokládání prvků musí editor postupně vyhledávat návaznosti vztahů, kam je napojit, a proto pokládá prvky v určitém pořadí (nejdříve ukládá proměnné atd). Vztažné prvky vyhledává podle popisného jména - proto může vzniknout kolize, pokud existuje již prvek stejného jména, ale jiného typu. Např. když se přenese seznam, ale v programu již existuje prvek se stejným názvem jako prvek z hlavičky seznamu (ale přitom to je např. proměnná), tak v takovém případě z toho má editor zmatek a může mít problém se správným seskládáním struktur. Proto bych radil tohle - rozsáhlejší struktury z jiného programu přenášet jen po menších částech a po každé operaci zkontrolovat, zda vše vypadá v pořádku, jinak undovat operaci a přenášet blok po ještě menších částech (nejdříve proměnné atd. - vždy tak, aby se přenesly nejdříve prvky, na které se další části budou odkazovat). Pokud editor padá již při celkem běžných úkonech, znamená to, že struktura programu je již narušena z dřívějších operací. V takovém případě může někdy pomoct zavření a otevření programu, kdy se editor pokusí některé nesoulady opravit. Když už ani to nepomůže, tak pak už je nutné vytvořit nový program, jednotlivé části starého programu do něj postupně přenášet a po každém úkonu kontrolovat, zda je vše v pořádku.

 
Nahoru Odpovědět
6.4.2012 10:01
Avatar
matesax
Tvůrce
Avatar
matesax:6.4.2012 10:06

JJ-děkuji-přesně toto jsem vypozoroval-a jak píši-program uložím a vypnu, pak je vše v pořádku. Z toho jsem ale pochopil, že stačí vše popisovat jinak-ne?

 
Nahoru Odpovědět
6.4.2012 10:06
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.