Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount 30 + hiring

Užitečné komponenty pro Delphi

DelphiX

Komponenta, umožňující práci pod DirectX (rychlá grafika a pokročilé ovládání myši, klávesnice, joysticku...) Stáhnout Stáhnout DelphiX

GraphicEx

Knihovna GraphicEx umožňuje pracovat s obrázky typu png, gif, psp a mnoha dalšími. Jen rozbalíte do nějaké složky, přidáte cestu do "Tools -> Environment options -> Library path" a pak v programu do uses připíšete GraphicEx.

Stáhnout GraphicEx

DelphiZip

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Úžasná komponenta pro práci se zip soubory. Komponenta má instalaci, která do Program files rozbalí i několik tutoriálů ( například, jak využít zip archiv jako streamový zdroj obrázku k programu atd. ).

Stáhnout ZipMaster - DelphiZip

SynEdit

Vypadá podobně jako Memo, ale podporuje např. barvení syntaxe i podle vlastních zvýrazňovačů, automatické doplňování kódu, samozřejmě vyhledávání a mnoho dalšího Synedit využívá mnoho profesionálních paplikací (např. Inno setup compiler).

Stáhnout SynEdit

GL Scene

Úžasná komponenta pro práci s openGL. Mraky tutoriálů, podpora 3ds formátu, BSP map, fyzikálního enginu, modelů z Quake2 a 3, stínů atd. Doporučuji, stojí za zkoušku. Je možné, že budete mít potíže s instalací, tak v instalačním okně pro install component přidejte v options do source path všechny složky ve složce Glscene a potom samotným Delphi tytéž cesty do options -> enviornament options -> library.

Stáhnout GL Scene


 

Předchozí článek
Závěrečný rejstřík
Všechny články v sekci
Delphi
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Uživatelské hodnocení:
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!