Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij narozeninovou akci až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
12. birthday
Avatar
pcrewik
Člen
Avatar
pcrewik:18.2.2011 17:04

Ahoj,
vyskitol sa mi problem s otvaranim projektu v delphi. Program som skopiroval z usbcka(C:) Pokial otvaram program a dam otvoriť PAS subor tak mi ho sice otvori ale necha ešte pôvodny form1, co by ani tak nevadilo ale vzdy ked chcem spustit program tak mi spusti len prazdny form1, pokial dam otvoriť DPR vyhodi chybovu hlasku(http://imageshack.us/…3056850.jpg/ v tej hlaske poukazuje na c no ja ten program otvaram z harddisku ktory mam oznaceny H: ) a pokial ho otvaram z usbcka tak je ho otvori v poriadku cez pas ale ked dam otvoriť cez .dpr tak vyhodi tu istú hlásku.
Nevedel by si mi prosimta poradiť?

 
Odpovědět
18.2.2011 17:04
Avatar
sdraco
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na pcrewik
sdraco:18.2.2011 17:23

Ahoj, v Delphi program nereprezentuje PAS soubor, ale ten DPR. Když otevřeš jen PAS, Delphi to berou jen jako zdrojový text, ne jako program. DPR znamená Delphi PRoject a ten ti právě spojí PAS s formulářem.

Musíš tedy vždy otevírat jen soubory DPR.

S tou chybovou hláškou je to divné, projekt není nijak vázaný na umístění, máš tam u toho všechny potřebné soubory?

Nahoru Odpovědět
18.2.2011 17:23
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
pcrewik
Člen
Avatar
Odpovídá na David Čápka
pcrewik:18.2.2011 19:31

Ďakujem za rýchlu odpoveď,
tak chybu som napokon (aspon dúfam) našiel, bolo treba preinštalovať delphi(borland) nakoľko som mal predtým nainštalovaný c++ builder(borland), ten pravdepodobne nie celkom opustil po odinštalovaní môj PC a robil problém pre Delphi
ešte raz dakujem za snahu pomôcť;)

 
Nahoru Odpovědět
18.2.2011 19:31
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.