Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Python týden

Froggie Game

Parné letní dny může příjemně zpestřit tato jednoduchá hra, vytvořená pro jednu z minisoutěží Machr na Game Maker. Přesto, že obvykle pro tyto soutěže stačí vytvořit pouze jediný level jako ukázku, je tato hra kompletně hratelná tak dlouho, jak to jen vydržíte. :-)

Žába sedí nehybně uprostřed jezera na travnaté vyvýšenině a okolo poletuje dostatek hmyzu vhodného pro její stále hladové břicho. Když necháte žábu hladovět, bude jí ubývat zdraví. Pokud ovšem začnete zuřivě klikat po všech mouchách žába se vysílí a rovněž pojde. Základem je přesně mířit a dlouho neváhat. Hmyz naštěstí poletuje dokola tak dlouho, dokud ho žába nakonec neuloví. Někteří hmyzáci jsou schopni si taky "udělat level" a polepší se na útočný hmyz, který je schopen žábu ohrozit. Pokud necháte mouchy dlouho létat, časem se prostě naučí dávat žihadla. Jeden štípanec sice žábu nesloží, ale může znamenat rozhodující kousek vedoucí k prohře. Proto nenechte chudáka žábu poštípat! Navíc větší hmyzáci nasytí žábu víc a zároveň jsou pro svou velikost a malou rychlost snáze trefitelní. Přestože jazyk žáby je schopen zasáhnout hmyz prakticky kdekoli, nejlepší akční rádius je na dvě až tři žabí délky ( nebo spíš šířky - prostě velikost žáby v ose X ) okolo středu. Pokusy o lov na velkou vzdálenost způsobují, že hmyz změní dráhu dřív než jazyk doletí a opačně nechat velké hmyzáky přiletět moc blízko je jednak nebezpečné a druhak není v bezprostřední blízkosti trefa jazykem vůbec snadná. Po vychytání všeho hmyzu se zvýší level a tím i počet much. Taky na vyšších levelech hmyzáci o něco silněji štípou a malé mouchy nenasytí žábu tolik. Jó, prostě těžký život žáby.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Hra se ovládá kompletně myší, je dobré mít nějakou kvalitní. Zkoušel jsem to na touchpadu a proklikal jsem se pouze do levelu 6. Hra vlastně testuje, jak dlouho se dokážete soustředit na jednoduché úkoly. Při betatestingu bylo dosaženo levelu 17!

Funkčnost byla ověřena na Win7 a Xp, nicméně by měla jako i jiné gamemakerovky chodit i na Linuxu přes Wine. Na starých pomalých počítačích může být problém na vysokých levelech, protože počet much stále roste a není nijak omezen. Takže při opravdu velkém počtu může tak silně klesat fps, že nepomůže ani insekticid.

Zdrojový kód pro GM8.0 je přiložen, ale neprošel ani žádnou optimalizací, ani čištěním, ani neobsahuje životodárné komentáře. Hra vznikla během dne a půl a podle toho taky vypadá kód. Jediná trochu zajímavá věc na něm je vykreslování pohybu jazyka z jednotlivých dílků, kde je použit sinusový scale.

Takže hezké léto všem a neproseďte život u počítače. Někdy je dobré se projít ke skutečnému jezeru a vidět skutečnou žábu..


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2013.

 

Stáhnout

Staženo 149x (13.52 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce GameMaker

 

Všechny články v sekci
GameMaker - Jednoduché hry
Článek pro vás napsal TomBen
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
-
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!