ITnetwork summer 2020
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Growing balls

S vývojem hry jsem začal snad téměř ihned, co jsem se dozvěděl o soutěži devbookátor a následně se do ní i zaregistroval na poslední chvíli. Naneštěstí jsem ale na hře pracoval jen do poloviny února, jelikož jsem měl ještě jiný povinnosti, takže je ještě tak trochu nedodělaná.
Původně jsem do ní chtěl ještě dát bonusové kuličky, tabulku Highscore, menu a takové maličkosti jako je např. podsvícení označené kuličky. A samozřejmě hudbu a zvuky.
Ted poslední týden těsně před nahráním finální verze, jsem se dlouho rozmýšlel, jestli mám hru odeslat s tím co mám , anebo ji dodělat a teprve potom vydat už mimo soutěž.
Ale jelikož je hra hratelná, jsem se rozhodl, že odešlu to co mám, abyste viděli co jsem během těch necelých čtrnácti dnů stihl stvořit. :-)

Hra je vytvořena v Game Makeru Studio Free
A vývoj mi zabral celkem: 10 dní
Programování: 30 hodin
Grafika: 7 hodin

Ke hře také přidávám zdrojové kódy.
Autor: Appleman

Popis hry

Growing balls je logická hra, ve které musíte přemistovat kuličky tak, abyste se jich v co největším počtu zbavovali, a zároven odkrývaly skrytý obrázek.
Po každém přesunu jedné kuličky však tzv.“vyrostou“ 3 další.
Kuličky se mohou povybovat horizonálně a vertikálně a vyhýbají se ostatním kuličkám. Ovšem nemůžou nijak přeskakovat jiné kuličky.
Když je 5 nebo více kuliček umístěno vedle sebe, tak kuličky zmizí a zobrazí tak část skrytého obrázku.
Vaším cílem je odkrýt celý obrázek.

Ovládání

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Hru ovládáte levým tlačítkem myši.
Na začátku tahu musíte kliknout na kuličku, kterou chcete přemístit, a poté kliknout do prázdného políčka. Pokud v cestě nestojí žádné kuličky, tak se označená kulička přemístí na místo, kam jste klikli.
Tlačítko Restart - restartuje hru.

Stisknutím klávesy:
R – restartujete hru
F – přepínáte mezi oknem a fullscreenem
M - zapnutí/vypnutí zvuku ESC – Ukončí hru

Komentáře porotců

Programátorská soutěž devbookátor 2013

Hra byla vytvořena do soutěže devbookátor 2013.

  • sdraco (programátor) - 7 bodů

Variace na logické hry s barevnými kuličkami, tato mi však přišla na začátek poměrně obtížná, bylo by lepší, kdyby obtížnost postupně rostla a ze začátku přibývalo s každým tahem méně kuliček. Chybí mi rozsvícení kuličky po označení.

  • Darkness (pařan) - 2,77 bodů

Sympaticky zpracovaná logická hra, trpící však mírně nedomyšlenou mechanikou. Kuličky se dají pravým myšítkem likvidovat, dokud nezůstane žádná, což má na jakoukoliv obtížnost hry katastrofální dopad a za to je hráč ještě odměňován body. Pokud by šly kuličky mizet jen ve velmi omezené míře, bylo by to pro hru mnohem lepší.

  • Vojta Kočí (game designer) - 8 bodů

Zajímavý nápad! Nikde jsem toto ještě neviděl, snad jde tedy o originální ideu… Nicméně zbytek hry už taková pohádky není… Dal bych si více záležet na detailech… Ikona, loading, font, navíc nemyslím, že nějaké auto je bůhvíjakou odměnou…Možná bych měl výtku k  obtížnosti, nevím, matematika mi říká, že není nejlepší, když na jeden tah přibudou tři nové kuličky… Není to moc?

  • Míša (laik) - 7 bodů

Na pohled jednoduchá logická hra, která ale tak jednoduchá není. Uvítala bych spíš nějaké zvyšování obtížnosti v levelech. Ale možná právě proto, že je hra těžká hned na začátku, jsem jí tolik chtěla dohrát. Líbí se mi zvuky i hudba, která mi ale už moc neladí s odkrývajícím se obrázkem.


Opravy:
11.3. - Opravena chyba mizení kuličky po kliknutí na ni pravým tlačítkem myši


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2013.

 

Stáhnout

Staženo 192x (8.53 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce GameMaker

 

Všechny články v sekci
GameMaker - Jednoduché hry
Článek pro vás napsal Drakeman
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor se věnuje programování her v Game Makeru a Pythonu.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!