MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Keeper

Jedna sa o strategicku hru, ktora je skor urcena pre pamatnikov a fanusikov pixel-artu. Naplnou hry je tvorba mestecka - resp mapy. Keeper Vás postaví do úlohy vládcu dungeonu, ktorého ulohou je efektivne budovat rozne miestnosti a zhromazdovat dostatok monstier k ich ochrane...

Jj priznavam - povodna hra Dungeon keeper bola mojou silnou inspiraciou a moznost pretavit tuto hru do 2D pixel-artu je brutal výzva.

edit: 14.8.2017 Takze system je jednoduchy. Cela mapa sasklada s jednotlivych blokov - ktore treba odhalit a postupne vybudovat bludisko - tunely. Základom je odkrytie cesty medzi centrom dungeonu a portalom z ktoreho pridu do vasej mapy priserky (obyvatelia). Aby ste pritiahli priserky potrebujete vybudovat jedalen a nory ako aj specialne miestnosti na prilakanie spec. priseriek. Na ich vybudovanie je potrebne zlato, ktore musite vydolovat tak, ze k nim vytvorite cistu cestu.

Cielom hry je vybudovat co najvacsie bludisko(pohrat sa so strategiou rozvoja, bacha zlato je obmedzene) a odolat najazdu hrdinov(amazonka, rytiar, barbar?), ktori chcu znicit Vase centrum dungeonu a tym Vas porazit.

Ratam s tvorbou viacerych terenov, monstier a miestnosti:

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

teren: zem(mozne prekopat), kamen(nemozne prekopat), tunel(volna cesta), zlato(mozne vytazit), voda(potrebne postavit most)

miestnosti: jedalen, lair(nora), mociar, cintorín, oltar, kniznica, factory, pokladnica a pod....

monstra: netopier, trol, upir, cert, mag a drak

Okrem tvorby monstier v spec. miestnostiach budu miestnoati tvorit aj kuzla, dvere, pasca, most ci ine updaty vlastnosti...

edit 28.8 Takze mechanika hry: done Grafika: done Ovládanie: done Hudba: done :DDDDD

Nejedná sa o demo je to full verzia a ako som pisal ide o prerod známej hry na 2D pixel art a ak si vsimnete vsetko je riesene na one klick na obrazovku cize moznost exportu a hrania aj na tablet...

...Uz len vlozit popisky aby kazdy vedel co ktora ikona znamena a bude done celkovo ;)

Keep working ;)

edit 28.9.2017 done

Hodnocení porotců

Aplikace byla vytvořena do soutěže ITnetwork summer 2017

Programátorská soutěž ITnetwork summer 2017
  • David Čápka (9 bodů) - Když vezmu v potaz tvoje předchozí hry, je to velký posun. Hra je opravdu hodně hratelná, má kampaň, která se postupně vyvíjí. Přibývají nové a nové challenge, nové možnost co ve hře postavit, nové hrozby, prostě takhle by to mělo vypadat, pecka! Jsem rád, že má hra zvuky a navíc dobré. Možná k tomu ambientnímu dunění ještě nějakou jednoduchou melodii do pozadí. Co se týká grafiky, většina předmětů, bytostí a místnosti je vyloženě pěkná. Co se mi graficky nelíbí je mapa, voda se nehýbe, okolo chodby bych očekával nějaké ohraničení oproti pozadí, jen ty 2 čisté barvy vypadají zvláštně, nedetailně. Zbytek grafiky ohraničení (stínování) má a vypadá to dobře. Chápu, že je průda naprogramovat, aby se okraj generoval tak, jak je chodba vykopaná, ale IMHO by to za ten efekt většího detailu stálo, přeci jen ta mapa zabírá nejvíce z obrazovky a je nejvíce "odfláknutá". Budovy postavené na mapě mi přijdou zvláštní, je to jen zmenšenina ikonky z menu, velikost pixelů pak nesouhlasí s velikostí pixelů na zbytku mapy. Měl by tam být nějaký zmenšený obrázek, aby byly pixely stejně velké jako na mapě. To samé čtverec na minimapce, šlo by tam udělat jen do rohů L-ka tou samou velikostí pixelů, jako jsou body na minimapce. Herní mechanika velmi originální a zábavná, možná by se hodilo do nápovědy napsat více jak to funguje, nepochopil jsem jak se vyvolávají příšery na první pokus. Co mě zaráží je šipka vlevo, která je na úplně jiné straně než zbytek ovládání. Chválím přizpůsobení hry pro tablety, ale místo šipky jsi mohl dát třeba ty dveře a šipky dát k sobě napravo.
  • Lucie Hartingerová (10 bodů) - Plně funkční hra. Vlastní grafika, plné ozvučení. Super. Nemělo to fullscreen, ale to je asi jediné, co bych vytkla po technické stránce :-) Hra začíná opravdu slibně. Brána do podzemí, děsivé zvuky a planoucí pochodně - no to chceš! :-) Přímo ve hře mi přišlo malinko nešikovné, že v momentě, kdy jsem chtěla porazit nepřátele vlastními příšerami, musela jsem nejdřív zavřít postranní okénko. To zdržuje reakci a zvyšuje napětí, ale možná to bylo schválně...? Každopádně jsem se u toho slušně zasekla :-)
  • Tomáš Bitter (9 bodů) - Tohle je hodně dobré. Dobře udělaný dungeon keeper s docela dobrou grafikou a zvuky. Dá se tam dělat vše, co se od keeperu očekává. Akorát je škoda, že tam nejsou vidět impové a další jednotky, jen když je tam ručně přidám. To ruční přidávání také není moc přívětivé. Ale výsledný dojem mám dobrý.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2017.

 

Stáhnout

Staženo 21x (9.25 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce GameMaker

 

Všechny články v sekci
GameMaker - Bludišťovky
Článek pro vás napsal chain
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Venuje sa grafike, objektovemu programovaniu, vyuke a osobnemu rozvoju
Aktivity (14)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!