September discount week
Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 2 - Student IT na střední - Spolužáci

Vítejte v druhém díle nové série článků o tom, jaký je život středoškoláka v oboru IT. V minulém díle jsme se zaměřili hlavně na učitele, jelikož ty vám dávají ty hlavní vědomosti. Ovšem škola není jen o učitelích. Jak jsem slíbil minule, dnes se podíváme na spolužáky. Spolužáci vás budou za ty 4 roky provázet opravdu hodně a také hodně ovlivní váš pohled na školu. S některými si budete rozumět více, s některými méně. Prakticky to samé jako na základce, ale zde jedete úplně na novo, což pro některé může být úplná novinka, jelikož 9 let viděli ty samé lidi. Přestože si můžete myslet, že s těmito lidmi strávíte „pouze 4 roky“, nebude tomu tak a určitě se alespoň s některými budete setkávat ještě po škole, zatímco na základku pravděpodobně zapomenete. Přeci jen si s těmito lidmi budete rozumět víc, než s lidmi na základce. Spojuje vás stejný obor. A to už je dost velký téma na to aby, jste se ty 4 roky mohli bavit.

Ve škole budete mít vždy nějakou partu, se kterou si budete velmi dobře rozumět (alespoň v to doufám, bez těchto lidí si tu školu prostě neužijete ;) Díky těmhle lidem jsem se stále ještě nezbláznil). Snadno si najdete společné téma ke konverzaci, například nepochopitelnou inteligencí zákazníků, kteří se ptají, zda hmotnost HDD byla změřena při plném zaplnění nebo při prázdném, či nějaké herní téma nebo často oblíbené téma - úkoly. Hodiny a hodiny řešíme, jak kdo udělal domácí úkol a přemýšlíme nad tím, která verze je lepší. A nebo si prostě navzájem pomáháme při dělání úkolů a opisování při testech. Prostě výpomoc ale i zábava. Ale u některých prostě nepochopíte, že vůbec našli cestu do školy a že by opravdu měli být na stejné úrovni jako vy. Holt si nebudete rozumět.

Co člověk na internetu nenajde…
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Co člověk na internetu nenajde....

Ikdyž tomu možná nebudete věřit, na střední se zřejmě nebudete bavit úplně s každým a s některými lidmi tam za ty 4 roky klidně promluvíte pouhých 10 slov a to na začátku roku „Ahoj, já jsem Honza“ a pak se jich 3X zeptáte, jestli nemají propisku. Prostě si nebudete mít co říct. Mě když tohle oznámili někteří co už střední prošli (když jsem se ještě studoval základku), tak jsem jim nevěřil. Tehdy jsem si taky nerozuměl s každým v mé třídě, ale přesto tu a tam nějaká konverzace proběhla. A opravdu na střední jsou lidi, u kterých ani nevím jméno, odkud jsou a jak se jim vůbec ve škole daří. Jedno ale vím. Že žádná velká konverzace u těchto lidí neproběhne. Jsou to osoby, se kterými si prostě nerozumím. Jejich mozek myslí jinak, mají jiné zájmy nebo to jsou na to lidi, kteří by kamarádství využili jen k znalostem a k opisování úkolů. Ovšem tyto výhody by proudily jednosměrnou cestou… Nebo jsou třeba lehce namyšlení. Nebo hluční o hodině, o přestávce všechny otravuje svými rádoby komickým vystoupením a pořád melou nesmyly, přičemž za celý den jediná informace z celého toho povídání je, že LOL je lepší než WOW. Všem leze na nervy a učitelé ho musí vyhodit z hodiny, protože ani 1. lavice neslyší, co říká. Některým to může připadat vtipné. S těma se třeba i kamarádí. Každý si prostě najde člověka, s kterým si rozumí a to pro každého je něco jiného. Třeba někdo je rád frajer a big boss. Když někomu vyhovuje být namyšlený týpek, co kouří před školou, poslouchá rap tak hlasitě, že to slyší i krysa v kanálu, pokud vůbec přijde do školy, tak chodí pozdě kvůli tomu, že museli dokouřit a všem hrozí, že je zkope do kuličky, tak ať klidně je. Problém ale je, když mají udělat HTML formulář po půl roce, když už všem šílí mozek z PHP, soubor prázdný a jediný co dokážou na PC je v rekordním čase zajet okruh v BMW. To už to je jen frajer na rok, protože ne každému vše bude pořád procházet.

Jak jsem v minulém díle říkal, zde se s vámi učitelé nemazlí a naši frajeři budou kouřit před jinou školou a ti, co s spletli školu s hotelem, už konečně najdou vchod do hotelu. Jsou tam i lidi, kteří se tam chodí vyspat. Za základce vám to mohlo klidně procházet, ale tady je to horší. U některých učitelů vám to může procházet, ale můžete si to dovolit, až budete mít dobré známky. A teď se dostaneme k smutnému tématu. Jistě by vás zajímaly nějaké ty holky co :D ? To je tak trošku smutná záležitost. Na průmyslové škole je 99,9% žáků mužského pohlaví. Jednoduše pokud narazíte na holku ve škole, tak je to často zázrak nebo máma studentů s pětkama. Prostě holka na škole je velké štěstí. A pokud budete mít opravdu velké štěstí a budete mít holku ve třídě, tak věřte, že ji všichni kluci znají. Od prváků až po čtvrťáky. Ta prostě neunikne pozornosti. V celé škole jsou tak 3 nebo 4 holky. Ách jo… Je to opravdu smutné téma.

Na závěr každého dílu vám ještě sdělím, co nám učitelé za ten měsíc nasoukali do hlav a odpovím vám na případné otázky, žádosti či jiné komenty z minulého dílu. Tak tedy to učení. Tentokrát toho moc nebylo. Je zima a venku nejen sněží, ale řádí i chřipky a i učitelé jsou také jen lidi (i když se někteří lidsky moc nechovají :D) a spousta učitelů onemocnělo. Sečteno podtrženo, nic nového jsme se nenaučili, jen nějaké to opakování a v dokumentaci základy 3D technologií (programy, tisky, scanování, modelování, různý vychytávky jako 3D myš) a informačních systémů (druhy a co obsahují). A ještě ohledně databází a MySQL máme za úkol propojit databáze (mimochodem, nevíte někdo náhodou o nějakém pěkném příkazu jak to udělat? Pokud by bylo třeba tak vám to přesněji popíši ;) ) A ohledně otázek, někteří se mě ptali na jakou střední přesně chodím. Tak to radši neřešte, nechci to nějak vytahovat na veřejnost, kdyžtak za 4 roky ;)

Pokud máte nějaké nápady, připomínky nebo otázky tak je napište do komentářů nebo do soukromých zpráv. Příští díl budeme věnovat tomu, jak vypadá takový týden studenta a že to je i někdy pěkný psycho… Hlavně když se blíží termín odevzdání nějakých věcí ať jde o obyčejné úkoly nebo o půlroční práci ;)


 

Předchozí článek
Student IT na střední - První dojmy
Všechny články v sekci
Student IT na střední škole
Článek pro vás napsal Snorlax
Avatar
Jak se ti líbí článek?
13 hlasů
Studuji jednu nejmenovanou pražskou střední školu - obor IT a rozhodl jsem se vám sdělit co to obnáší. Mladí se mohou rozhodnout zda je to dobrá cesta a ti co to už mají za sebou si mohou zavzpomínat popř. zjistit co se změnilo
Aktivity (1)

 

 

Komentáře
Zobrazit starší komentáře (5)

Avatar
Michal Žůrek - misaz:13.9.2014 20:14

my jsem původně měli holky 3, ale jedna to vzdala hned 3 den školy. Tímto tempem brzy bude třída úplně prázdná.

 
Odpovědět
13.9.2014 20:14
Avatar
Ondřej Štorc
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek - misaz
Ondřej Štorc:13.9.2014 21:15

Jak je to vůbec možný vzdát po 3 dnech?

Odpovědět
13.9.2014 21:15
Život je příliš krátký na to, abychom bezpečně odebírali USB z počítače..
Avatar
Odpovídá na Ondřej Štorc
Michal Žůrek - misaz:13.9.2014 21:25

Asi se ji nelíbilo na škole kde je 14 (už tedy jen 13) holek a rubikovy kostky jsou většinu času vyřešené. Nebo možná se zalekla prvního nového učiva v matematice - výroky a tušila, že do čtvrťáku nedojde, tak to vzdala rovnou.

 
Odpovědět
13.9.2014 21:25
Avatar
Odpovídá na Ondřej Štorc
Martin Konečný (pavelco1998):13.9.2014 21:28

Jeden kluk to u nás vzdal hned první den.

Odpovědět
13.9.2014 21:28
Aktuálně připravuji browser RPG, FB stránka - https://www.facebook.com/AlteiraCZ
Avatar
Odpovídá na Martin Konečný (pavelco1998)
Matěj Kripner:13.9.2014 21:52

První den se ještě zas tak moc strašidelnejch věcí nedělá, ne? :D

 
Odpovědět
13.9.2014 21:52
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Matěj Kripner
Martin Konečný (pavelco1998):13.9.2014 21:56

No je fakt, že to nebylo úplně první den školy - první den, kdy viděl jednoho učitele na předmět :D

Odpovědět
13.9.2014 21:56
Aktuálně připravuji browser RPG, FB stránka - https://www.facebook.com/AlteiraCZ
Avatar
jirklym
Člen
Avatar
Odpovídá na Martin Konečný (pavelco1998)
jirklym:13.9.2014 23:21

No ve třídě mám jednoho který neumí upravovat rovnice... A je ho výrok "Co já tu ku*va dělám" :D

 
Odpovědět
13.9.2014 23:21
Avatar
Odpovídá na jirklym
Martin Konečný (pavelco1998):13.9.2014 23:22

U nás výrok "Co já tu ku*va dělám" říká hodně lidí, ale ne kvůli tomu, že neumí upravit rovnici :D

Odpovědět
13.9.2014 23:22
Aktuálně připravuji browser RPG, FB stránka - https://www.facebook.com/AlteiraCZ
Avatar
jirklym
Člen
Avatar
Odpovídá na Martin Konečný (pavelco1998)
jirklym:13.9.2014 23:30

Ten samý člověk se diví že mu učitelka řekla "Ale já tě to nenaučím tady jsi na střední" :D
Nebo příklad 40 Ah / 3,5 A vypočítalo asi 10 lidí :D

 
Odpovědět
13.9.2014 23:30
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Snorlax:14.9.2014 16:16

U nás výrok "Co já tu ku*va dělám", není tak oblíbený. Spíš si někteří u pár lidí řikají "Co já tu ku*va dělaj"...

Odpovědět
14.9.2014 16:16
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 15. Zobrazit vše