Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
October discounts

Lekce 3 - Student IT na střední - Normální týden středoškoláka

Zdravím vás zas a znovu u dalšího článku ze života studenta. Dnes to bude soupis toho, jak vypadá takový normální týden středoškoláka. Začneme hezky od pondělka po neděli.

Pondělí

„Nesnášim pondělí“. To je věta, kterou si asi říká každý z nás a to ani nemusíte být na střední. Ti co už pracují si to také určitě říkají a na základce to také patří mezi velmi frekventovanou větu. A možná si to už říkají děti ve školce. Pondělky jsou hrozné hned z několika důvodů.

  1. Je to pondělí – ten základní důvod. Po víkendu se do školy chodí holt blbě.
  2. Dlouhý den – nikdo asi nechce mít 9 hodin jako já. To se pak vstává jedna radost.

Ovšem má to i své výhody. Po dvou dnech zase u spolužáků. No a taky někteří oblíbení učitelé jsou v pondělí také rádi že vidí zrovna vás :D. Po škole následuje cesta domů. Ti co by si řekli, že bude odpočinek jsou na omylu. Maximálně hodinka pauzy a to jen kvůli tomu, aby jste si vyčistili hlavu a mohli jste zase pracovat. Za těch 9 hodin se stihne dát dostatek úkolů na to, aby jste měli plán na večer. Takže hurá na úkol z webu, vyplnit cvičení z angličtiny a spoustu jiného. No a samozřejmě učení. Naučit se například na zkoušení z fyziky by taky nebyl špatnej nápad.

Monday face
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Dobré ráno

Úterý

Druhý den školy je již přijatelnější. Mít 7 hodin sice není žádná výhra, ale rozhodně lepší než ty pondělky. Ovšem stále ho mám v paměti a jsem rád, že se domů dostanu okolo 15 hodiny. I přes tuto optimistickou zprávu se rutina po škole nemění. Úkoly a učení jsou zase na programu dne. Úkolů není tolik, ale zato ve středu bude elektrika(nej­zábavnější předmět ever), kde budeme zas přepisovat 500 slov z učebnice. Ještě že ty notebooky jsou povolený… Tak bych si ale mohl i odpočinout u nějaké té hry nebo psaní PHP pro zábavu. Přeci jen elektrika jsou 2 hodiny, k tomu mě čekají 2 hodiny těláku a pak jen 2 normální předměty. Ale najde se tu ještě jedna dobrá zpráva! Odpadá nám 1. hodina, takže si hodinu přispím… Paráda.

Středa

Ještě jsem si nestihl pořádně zanadávat, jak jsou ty pondělky hrozné a už mám půlku týdne za sebou! Tak tahle myšlenka mě trochu povzbudí. Pak si ale uvědomím, že bude tělák a chtěl bych zas zalézt do postele, i přesto že jsem tam byl o hodinu navíc. Ale škola je škola a tam se musí chodit, i kdyby válka vypukla ;). Těláky nemám rád. Já jsem strašně línej. Mezi moje oblíbené sporty patří gaučing, gameing a také programming. A teď mám běžet celých 5 kol v tělocvičně! A k tomu máme trénovat volejbal? No ble! Ruce mě bolí jako by mi je přejel traktor… K tomu jsem tak nadaný, že kdyby byla soutěž Česko Slovensko NEMÁ talent, tak bych ji vyhrál se svým vystoupením s názvem „Pokus o nahazování“. No a po tomto výkonu mám jít poslouchat to, co se stane když budu hýbat drátem v cívce (doteď to nevím :D ) a jak vypočítat odpor v tomto obvodu. Při cestě domů si vzpomenu, že čtvrtky jsou druhý pondělky (zase dlouhá škola) a zjišťuju, že mám poslat prezentaci o CAD programech. No paráda. Takže hurá domů, vytvořit prezentaci na téma, o kterém nic nevím a poslat to. No a ještě budeme psát z angličtiny! No sakra. Tak to vypadá, že moje odpočívací hodinka bude u prezentace a večeři si dám s učebnicí. Co víc si přát. Když to konečně dokončím, zjistím, že zítra odpadá odpoledka. Aspoň že to. Je čas spát a v hlavě si ještě opakovat nepravidelná slovesa.

Čtvrtek

Normálně bych měl mít dalších 9 hodin, ale naštěstí to díky suplovacímu rozvrhu spadlo na pouhých 6. Hallelujah! Přesto se z angličtiny píše a prezentace se taky musí poslat, i když to je na předmět co odpadl. Termín odevzdání je pevný, i kdyby škola vybouchla. S úsměvem na rtech odcházím domů, jelikož vím, že zítra mám jen 4 hodiny! Ano, mnozí možná závidí, ale je to jen lichý týden. V sudý mám 6, ale i to je good ne? Po příchodu domů napíšu algoritmus na výpočet kvadratické funkce na web a k tomu ještě jako bonus přidám PHP zdroj. A když se kouknu na suplák, vykoukne na mě nula u první hodiny. Takže nejen to že budu mít do 12 hodin, ale nebudu mít první hodinu! Paráda. Jen škoda že je to zrovna ten web. Mohla být sranda…

Pátek

Vsávat v 8 je ten nejpříjemnější pocit co ráno můžete zažít. Ani vstávání o víkendu se tomu nevyrovná. O víkendu mě totiž čeká dlouhý seznam povinností. To je lepší přežít 4 nebo 6 hodin ve škole a pak mít celý den volno. Pátky mám rád… Takže po škole přijít domů a konečně si zase pořádně zahrát. Večer udělat nějaké ty malé povinnosti a úkoly.

Sobota

Někteří tomu říkají víkend, já tomu říkám studijní dvoudenní volno. A ne že mám dva dny volno, ale naopak, že mám volno na učení… Takže vstát, dopoledně ještě lehce odpočívat a odpoledne dělat webové stránky, učit se na testy a úkoly. A hurá zas do školy. Pěkné, že?

Neděle

Proč ten víkend má jen 2 dny? v sobotu člověk něco nedodělá a teď aby to rychle dohnal... Takže rychle se doučit na písemky a úkoly. A taky by nebylo od věci si zas přečíst kus z knihy na čtenářský deník.
Tak co vy na to? Není to tak hrozný že? Stačí přežít 2 dlouhé dny, udělat pár úkolů a můžeme znova :D. Už aby byly velké prázdniny. Ale to taky nemám v plánu se válet. Pokusím se zeditovat svoje webovky, abych vám tady mohl ukázat co člověk za ten rok dokáže. Ti co jsou na základce, mi nebudou věřit, že je to možné a nebudou chápat jediný tag. A ti co už vystudovali nebudou moci pochopit jak můžu používat takovýhle zápis do databáze.

Na závěr jsem slíbil vždy report z toho, co jsem se dozvěděl ze školních lavic. V PHP stále pracujeme s databází a SQL. Ohledně techniky jsme se koukli na to jaký typy ROMmek a RAMek jsou. Kdo by čekal, že se dá do ROMek už i zapisovat, když ta zkratka znamená Read Only Memory. Logika nadevše :D. V programech nás teď navštívilo známe trio Word, Excel, Powerpoint, ale nejedeme jen Microsoft Office, ale pracovali jsme i na Libre verzi.

Pokud máte nějaké nápady, připomínky nebo otázky, tak je napište do komentářů nebo do soukromých zpráv. Příští díl budeme věnovat tomu, jak se zabavit na nějaký dlouhý nudný hodině (můžete mi do soukromých zpráv poslat vaše vychytávky ;) ). No to víte, někdy se ty hodiny vlečou a není nad to, jak se nějak zabavit :D


 

Předchozí článek
Student IT na střední - Spolužáci
Všechny články v sekci
Student IT na střední škole
Článek pro vás napsal Snorlax
Avatar
Jak se ti líbí článek?
16 hlasů
Studuji jednu nejmenovanou pražskou střední školu - obor IT a rozhodl jsem se vám sdělit co to obnáší. Mladí se mohou rozhodnout zda je to dobrá cesta a ti co to už mají za sebou si mohou zavzpomínat popř. zjistit co se změnilo
Aktivity (1)

 

 

Komentáře
Zobrazit starší komentáře (36)

Avatar
Mr. Forstak
Člen
Avatar
Mr. Forstak:17.4.2013 20:41

No já na zabavení nudných hodin používám svůj Android telefon - se musi udelat hradba s puozdra a ucebnic za ty si polozis telefon a nenapadne hrajes ale musis sedet v zadni lavici :D:D

 
Odpovědět
17.4.2013 20:41
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Mr. Forstak
Snorlax:18.4.2013 17:42

to já si teď koupil 16GB micro SD a přemejšlim čím to zaplnit... :D hudbu mám jen 0,4 GB

Odpovědět
18.4.2013 17:42
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Snorlax:18.4.2013 17:42

to bych toho člověka co udělal ten rozvrh měl fakt v lásce :D

Odpovědět
18.4.2013 17:42
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Avatar
Michal Žůrek - misaz:18.4.2013 17:46

4 hodiny nemciny? :o me hrábne po jedné na základce.

Editováno 18.4.2013 17:46
 
Odpovědět
18.4.2013 17:46
Avatar
Ondra81
Člen
Avatar
Ondra81:18.12.2013 10:36

:D Vážně se dá do ROM zapisovat?? podle mě tedy moc ne. Zápis do ROM je výrobní proces stejně jako třeba lisování CD. Zapisovat se dá do EPROM případně přepisovat EEPROM. :)

Jinak si počkej na buť na VŠ a nebo na práci :D tam budeš mít pondělek 7 dní v týdnu :)

 
Odpovědět
18.12.2013 10:36
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Ondra81
Kit:18.12.2013 12:55

Kde vidíš zápis do ROM?

Editováno 18.12.2013 12:55
Odpovědět
18.12.2013 12:55
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Ondra81
Člen
Avatar
Odpovídá na Kit
Ondra81:18.12.2013 14:22

Kdo by čekal, že se dá do ROMek už i zapisovat, když ta zkratka znamená Read Only Memory

 
Odpovědět
18.12.2013 14:22
Avatar
Kit
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Ondra81
Kit:18.12.2013 15:16

... když ta zkratka znamená Read Only Memory.

Ten ironický obrat vůbec není šťastně napsán, ale když se nad tím zamyslíš, tak je to správně. ROM je pouze pro čtení, Kdo by čekal, že by se do paměti pro čtení dalo i zapisovat?

Raději bych to však z článku vypustil, protože to může poplést spoustu dalších lidí, kteří pak budou hloupě argumentovat.

Odpovědět
18.12.2013 15:16
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Avatar
Michal Žůrek - misaz:29.8.2015 23:19

U mě jsou víkendy ve znamení toho co se přes týden nestihlo. :(

 
Odpovědět
29.8.2015 23:19
Avatar
Šimon Rataj
Člen
Avatar
Odpovídá na Ondra81
Šimon Rataj:24.1.2018 15:30

Dnes už se dělají do notebooků místo klasických ROM flash paměti.

 
Odpovědět
24.1.2018 15:30
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 46. Zobrazit vše