Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Python týden

Kosmostřelci

 

Hra pochází z roku 2008, kdy jsem si ji napsal jako takové malé cvičení na fyziku a mechaniku pevných těles. Jde o čistě multiplayerovou záležitost pro dva hráče s jednoduchými pravidly: kdo sestřelí toho druhého, vyhrál. Multiplayer je řešen buď tak, že oba hráči sedí u jednoho počítače a dělí se o stejnou klávesnici (pak je potřeba, aby každý používal jiné klávesy), nebo že se propojí dva počítače sériovým kabelem.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Unikátní je na téhle hře to, že si stíhačku nevybíráte z předdefinovaných typů, ale stavíte si ji úplně od nuly z libovolných součástek (nosná konstrukce, pilotní kabinka, motory, zbraně, nádrže na palivo, zásobníky na munici a pancéřové pláty), takže je potřeba zapojit jak fantazii, tak elementární znalosti fyziky (jako to, že těžká loď se slabými motory je pomalá a špatně ovladatelná, že je důležité správné vyvážení, že manévrovací motor daleko od těžiště bude účinnější než kdyby byl blíž, že ve vesmíru není odpor vzduchu atd.). Ovládání je taky plně ve vašich rukou - každému motoru a každé zbrani se dají přiřadit až dvě různé klávesy a stejná klávesa se dá použít na víc věcí současně, takže se pak dá jedním stiskem třeba zatočit na místě, letět dopředu nebo vystřelit ze všech zbraní najednou.

Naprogramováno v Turbo Pascalu, používá 256barevnou SVGA grafiku v rozlišení 640x480, rozšířenou paměť (XMS) a myš, vše v 16bitovém reálném režimu. Bezproblémově běhá v DOSu a ve všech Windows až do ME, ve 2000 a XP neručím za použitelnost sériové linky a občas to nepoběží vůbec. Ve Windows Vista a 7 budete potřebovat emulátor, např. DOSBOX.

Po prvním rozbalení staženého souboru získáte následující soubory:

  • kosmostrelci.zip - nezbytný základ nutný pro spuštění
  • kosmostrelci-dalsilode.zip - několik dalších stíhaček pro inspiraci
  • kosmostrelci-dalsipozadi.zip - pár dalších obrázků na pozadí (jen kosmetický detail, ale zato zabírá nejvíc místa :-) )
  • kosmostrelci-english.zip - kdybyste chtěli hru v angličtině, rozbalte si tohle, jinak to nechte být
  • kosmostrelci-zdrojaky.zip - kompletní zdrojové kódy včetně všech použitých knihoven

Obsah těchto zipů (tedy asi kromě angličtiny a zdrojáků) rozbalte do jednoho adresáře a můžete hrát.


Galerie


 

Stáhnout

Staženo 285x (1.74 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce Pascal

 

Všechny články v sekci
Pascal
Článek pro vás napsal Mircosoft
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor je amatérský pascalista, assemblerista a bastlíř. Profesionálně psal nebo píše v HLASM, Rexxu, Cobolu, ST, LAD, FBD, PHP, SQL, JS, Basicu a pár dalších jazycích, které kupodivu stále existují a používají se :-).
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!