BF Summer sales
Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

pUsher

 

Kdysi se mi dostala do rukou demoverze hry Pusher od Jowoodu. Zalíbila se mi natolik, že jsem se rozhodl vytvořit si svoji vlastní plnou verzi. Princip zůstal víceméně stejný, jenom poněkud utrpěla estetická stránka věci (zvuky žádné, grafika odfláknutá...) a většinu komb jsem si vycucal z prstu. Ale hrát se to dá a je to docela zábava, tak co.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Základním principem hry je, že když secvrnkáte do jedné lajny alespoň tři kuličky stejné barvy, zmizí a dostanete za to body exponenciálně úměrné počtu zmizelých kuliček. Doplňujícím pravidlem jsou komba, čili kombinace barev po sobě odstraněných skupin kuliček, které mají různé zajímavé účinky.
V základním módu se snažíte o co nejvyšší celkové skóre, postupně odkrýváte nová možná komba a přibývají nové barvy kuliček, takže je hra čím dál tím těžší. V režimech Solitaire a Hlavolamy se snažíte odstranit z hrací plochy všechny kuličky, rozdíl je pouze v tom, že v prvním případě jsou kuličky rozmístěny náhodně a ve druhém promyšleně. Hlavolamy si můžete vytvářet i vlastní.

Vytvořeno v Turbo Pascalu 7.0, využívá myš a vlastní 256barevnou grafiku v rozlišení 640x480. Spustitelné v DOSu a Windows od 3.11 do XP, na novějších budete pravděpodobně potřebovat emulátor (Dosbox apod.).


Galerie


 

Stáhnout

Staženo 239x (109.15 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce Pascal

 

Všechny články v sekci
Pascal
Článek pro vás napsal Mircosoft
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor je amatérský pascalista, assemblerista a bastlíř. Profesionálně psal nebo píše v HLASM, Rexxu, Cobolu, ST, LAD, FBD, PHP, SQL, JS, Basicu a pár dalších jazycích, které kupodivu stále existují a používají se :-).
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!