Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

ITnetwork summer 2018

Parné dny jsou zpět, škola končí, dovolené začínají, z otevřeného okna je slyšet dovádění z nedalekého koupaliště. Co jiného dělat, než... konečně dokódit své rozdělané projekty, které nejsou ani do školy ani do práce, vážně vás baví, ale doteď na ně nebyl čas ani motivace? Jako vždy si stihnete i užít léta, na pravidelnou letní soutěž ITnetwork.cz jsou celé 3 měsíce času. No řekněte, když to nedotáhnout do konce teď, tak kdy?

Vytvoř novou nebo dokonči jakoukoli svou rozpracovanou hru nebo aplikaci a získej věcné ceny. Neexistuje žádné omezení na použité technologie ani téma.

ITnetwork summer 2018 - Programátorské soutěže

Novinky

 • 18.6.2018 - Soutěž vyhlášena
 • 30.9.2018 - Konec soutěže
 • 15.10.2018 - Vyhlášení výsledků pro kategorii Hry
 • 17.10.2018 - Vyhlášení výsledků pro kategorii Aplikace

Termíny soutěže

 • Uzávěrka pro přihlášení týmů je 24. července 2018
 • Uzávěrka pro odevzdání hotového projektu je 30. září 2018
 • Výsledky vyhlásí porota 8. října 2018.

Ceny

Hrajeme o trička (velmi rádi bychom v rámci této soutěže přišli s nějakým novým motivem, nechte se překvapit) a body na profesionální on-line kurzy (např. na témata jako testování, frameworky, kompletní komerční e-shopy a podobně). Body budou rozděleny následujícím způsobem:

 • 80 bodů v hodnotě 200 Kč získá každý účastník soutěže, jehož projekt bude funkční a to bez ohledu na umístění
 • Všichni členové týmů na prvních 3 místech v každé kategorii získají tričko a navíc:
  • za 1. místo 400 bodů v hodnotě 1000 Kč
  • za 2. místo 200 bodů v hodnotě 500 Kč
  • za 3. místo 100 bodů v hodnotě 250 Kč

Přihlášené projekty

Kategorie Hry

Umístění Název hry   Body celkem
1. Programátorské soutěže Azurové jezero 20
2. Programátorské soutěže Tank hunt online 19
2. Programátorské soutěže Vikings vs. indians 19
3. Programátorské soutěže Epic skeleton rage 18
3. Programátorské soutěže RPG Drabia 18
3. Programátorské soutěže Orbital defense force 18
4. Programátorské soutěže The golden skull 16
5. Programátorské soutěže Industry management 14
5. Programátorské soutěže Battle tanks 14
5. Programátorské soutěže Konzolové dobrodružství - 3. dimenze 14
5. Programátorské soutěže Runner RPG 14
6. Programátorské soutěže Obrázkové sudoku 13
6. Programátorské soutěže Langpong 13
7. Programátorské soutěže Open-wheel racing 2D 12
7. Programátorské soutěže Diktátor 12
7. Programátorské soutěže Karetní hra: Prší 12
8. Programátorské soutěže Social site tycoon 4

Kategorie Aplikace

Umístění Název aplikace   Body celkem
1. Programátorské soutěže Revgex 19
2. Programátorské soutěže Organizer 14
3. Programátorské soutěže Salutem 13.25
4. Programátorské soutěže BitTicket: Online rezervační systém bez provize 13
5. Programátorské soutěže Želva matematičkou 12
5. Programátorské soutěže Program na evidenci rezervací vstupenek 12
6. Programátorské soutěže Jednoduchá aplikace pro přehled financí 10

Pravidla

Pro aplikaci i hru bude používán souhrnný termín Aplikace.

 • Aplikace (nebo alespoň tato soutěžní verze) bude volně šiřitelná pod licencí freeware a bude obsahovat i zdrojové kódy, aby se z ní mohla komunita poučit. Pokud máte něco rozsáhlého, na čem jste třeba již pracovali, můžete zveřejnit jen kód nějaké demoverze. Nikoho nechceme nutit dávat sem kompletní zdrojáky, ale jsme komunita programátorů a každý projekt by měl být i možností pro ostatní se alespoň něco přiučit. To samé platí s licencí, můžete vydat verzi pro soutěž jako freeware a poté nějakou verzi s lepšími fíčurami využít komerčně.
 • Hry budou obsahovat úvodní obrazovku s logem soutěže, která zůstane zobrazená alespoň 4 vteřiny (může být možnost ji přeskočit). Bude se jednat o obrázek se sklenicí výše, můžete si jej stáhnout. Aplikace bude obsahovat odkaz na ITnetwork.cz někde na formuláři a zmínku, že se jedná o soutěžní aplikaci.
 • Soutěžící tým může přihlásit libovolné množství projektů. Jeden člen nemůže být ve 2 týmech najednou. Tým obsahuje 2 členy, ale můžete soutěžit i sami a poté dostanete ceny za oba členy (ale také si to vydřete sami :) ). Doporučujeme si programování v týmu vyzkoušet, bude se vám to do budoucna hodit. Tým může mít i více členů, ale vždy získá ceny maximálně pro 2.
 • Do soutěže budou zařazeny všechny týmy, které se zaregistrují do uvedeného termínu a dodají funkční projekt do uzávěrky.
 • Kapitán každého týmu si založí (pokud již nemá) programátorské portfolio zde na ITnetwork, je k tomu tlačítko v profilu. Do žádosti uvede, že chce přihlásit hru do soutěže a aby formulář prošel, přiloží např. prázdný soubor. Schválení žádosti obvykle trvá několik dní. Potom přidá článek projektu, kde vyplní jeho název, popis o čem bude a odhalí svého kolegu v týmu. Projektu nastaví sekci "Ostatní - Letní soutěž 2018" a článek publikuje. Tím je projekt přihlášen do soutěže a objeví se v seznamu projektů výše. Ke projektu můžete dodávat během vývoje screenshoty a další informace o aktuálním stavu jednoduše editací článku.
 • Kompletní verze aplikace/hry nesmí vyjít dříve, než po skončení soutěže (aplikace můžete zpřístupnit, ale maximálně ve formě dema). Pokud máte nějakou rozpracovanou aplikaci, která ještě nebyla zveřejněná v podobě, aby se dala plnohodnotně používat, můžete ji do soutěže přihlásit (můžete tak dokončit všechny vaše věci v šuplíku :) ).
 • Aplikace by měla alespoň na chvíli zabavit, nemusí obsahovat desítky funkcí, hry nemusí obsahovat desítky levelů, ale měly by se hrát déle, než 10 minut, resp. aplikace by měla poskytovat rozumnou přidanou hodnotu.
 • Aplikace nebude urážlivá, vulgární, erotická, brutální, komunistická a tak dále, určitě víte co máme na mysli.
 • Pokud se ve projektu objeví bug, je možné poslat opravu i po uzávěrce, pokud bude chybu pouze opravovat a nebude dodávat novou funkcionalitu. Mělo by se jednat o drobnou opravu, ne doprogramování poloviny projektu :)
 • Vyhrazujeme si možnost tato pravidla v případě nutnosti doplnit a o této skutečnosti vás informovat.

Hodnocení projektů

Jako každý rok bude soutěžní projekty hodnotit několikačlenná porota. Jelikož tento rok budu soutěžit i já, poprvé za historii soutěže nebudu součástí poroty. K projektům se velmi pravděpodobně vyjádřím v komentářích mimo soutěž.

Porota

Nebojte, video je jen na odlehčení, budeme na vás hodní :)

Přesné složení poroty bude ještě upřesněno. Budou zde lidé hodnotící kód a technologie a i laici hodnotící pouze funkčnost (z venku).

Kdyby nebylo cokoli jasné, ptejte se v komentářích.

Těšíme se na vaše projekty!


 

Všechny články v sekci
Programátorské soutěže
Článek pro vás napsal David Hartinger
Avatar
Uživatelské hodnocení:
4 hlasů
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity