IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

ITnetwork summer 2019 - Ceny v hodnotě 10 000 Kč!

Pařáky letos začaly brzy, všichni již máme připravené větráky, ideálně klimatizace, nebo alespoň pití v ledničce. Povalování u koupaliště je sice fajn, ale hlavou přeci jen občas projedou myšlenky jako: "Co kdybych teď konečně dodělal ten projekt, když je čas?" nebo "Udělat letní minihru pro zábavu?".

Jako každý rok je tu pohodová programátorská soutěž ITnetwork.cz s volným tématem a 3 měsíci času, ve které máte možnost získat věcné ceny za projekty, které máte rozdělané nebo na které jste zatím neměli čas, ale vždycky vás lákaly. Když to nedotáhnout do konce teď, tak kdy?

Vytvoř novou nebo dokonči jakoukoli svou rozpracovanou hru nebo aplikaci a získej věcné ceny. Neexistuje žádné omezení na použité technologie ani téma.

ITnetwork summer 2019 - Programátorské soutěže

Pro anglickou nebo vícejazyčnou verzi prosím použijte následující obrazovku:

Programátorské soutěže

Novinky

 • 25.10. - Doplněny všechny soutěžní projekty, děkujeme zúčastněným za skvělou práci! 8-) Ohledně cen se vám ozveme do PM, získávají je týmy na prvních 4 příčkách.
 • 23.10. - Publikována většina projektů
 • 21.10. - Zveřejněn seznam projektů podle bodového ohodnocení
 • 14.10.2019 - Kvůli počtu projektů a řešení problémů se spuštěním některých aplikací posouváme datum vyhlášení výsledků na 21.10.
 • 19.8.2019 - Přidána obrazovka pro anglickou verzi projektu
 • 4.7.2019 - Soutěž vyhlášena

Termíny soutěže

 • Uzávěrka pro přihlášení týmů je 31. července 2019
 • Uzávěrka pro odevzdání hotového projektu je 30. září 2019
 • Výsledky vyhlásí porota 21. října 2019.

Ceny v hodnotě 10.000 Kč

Hrajeme o věcné ceny a kurzy v celkové hodnotě 10.000 Kč! Můžete získat flash disky, ajťácká trička a všichni účastníci získáte body na profesionální e-learning kurzy (např. na témata jako testování, frameworky, kompletní komerční e-shopy a podobně).

Nový design IT trička:

Programátorské soutěže

Flash disk 16 GB:

Programátorské soutěže

Body budou rozděleny následujícím způsobem:

 • 80 bodů v hodnotě 200 Kč získá každý účastník soutěže, jehož projekt bude funkční a to bez ohledu na umístění
 • Všichni členové týmů na prvních 4 místech v každé kategorii získají flash disk nebo tričko a navíc:
  • za 1. místo 400 bodů v hodnotě 1000 Kč
  • za 2. místo 200 bodů v hodnotě 500 Kč
  • za 3. místo 100 bodů v hodnotě 250 Kč

Týmy na prvních 2 příčkách si budou moci vybrat mezi flash diskem/tričkem + body, týmy na třetí a čtvrté příčce získávají tričko + body.

Soutěžní projekty

Kategorie Hry

# Bodů Náhled Název
1 29 Programátorské soutěže Tower Defense Hra
2 28 Programátorské soutěže ReCode - Prototyp didaktické hry
2 28 Programátorské soutěže Defender
3 27 Programátorské soutěže Mini battle royale
4 26 Programátorské soutěže Mugwort 85
5 25 Programátorské soutěže Gabe
6 24 Programátorské soutěže Mining clicker tycoon
7 23 Programátorské soutěže Jetpac 2019
7 23 Programátorské soutěže Card dungeon
8 22 Programátorské soutěže Perspret
8 22 Programátorské soutěže ConsoleMaze - First person logická hra v konzoli
9 21 Programátorské soutěže Vzdušná nadváha
9 21 Programátorské soutěže Space Invaders Remake
9 21 Programátorské soutěže Zombie Hunter
10 20 Programátorské soutěže Stargate Simulator
11 19 Programátorské soutěže SpeedBall II
11 19 Programátorské soutěže Piškvorky v Pascalu s Lazarus Forms
11 19 Programátorské soutěže Farmářská hra
12 18 Programátorské soutěže Space Invaders
12 18 Programátorské soutěže Dragon
13 16 Programátorské soutěže Webové piškvorky
14 14 Programátorské soutěže Storm 51
15 8 Programátorské soutěže Coby, kdyby - Černobyl

Kategorie Aplikace

# Bodů Náhled Název
1 29 Programátorské soutěže Film Source
2 26 Programátorské soutěže Webová aplikace pro rezervování služebních vozidel ve firmě
3 23 Programátorské soutěže Počasí na desktopu
4 21 Programátorské soutěže Simple Guardian
5 18 Programátorské soutěže Cell Simulator
6 17 Programátorské soutěže Poznávačky
7 13 Programátorské soutěže Napedu
8 12 Programátorské soutěže Správce financí v Javě
8 12 Programátorské soutěže Správce souborů na web
9 9 Programátorské soutěže KunOFF
10 8 Programátorské soutěže Kalkulátor obsahu a obvodu v PHP

Pravidla

Soutěž pořádáme pro zábavu a nemáme z ní žádný zisk, nicméně alespoň nějaká pravidla pro férovost akce by měla existovat. Tady jsou:

 • Hra nebo aplikace (nebo alespoň tato soutěžní verze) bude volně šiřitelná pod licencí freeware a bude obsahovat i zdrojové kódy, aby se z ní mohla komunita poučit. Pokud máte něco rozsáhlého, na čem jste třeba již pracovali, můžete zveřejnit jen kód nějaké demoverze. Nikoho nechceme nutit dávat sem kompletní zdrojáky, ale jsme komunita programátorů a každý projekt by měl být i možností pro ostatní se alespoň něco přiučit. To samé platí s licencí, můžete vydat verzi pro soutěž jako freeware a poté nějakou verzi s lepšími fíčurami využít komerčně.
 • Hry budou obsahovat úvodní obrazovku s logem soutěže, která zůstane zobrazená alespoň 4 vteřiny (může být možnost ji přeskočit). Bude se jednat o obrázek se sklenicí výše, můžete si jej stáhnout. Aplikace bude obsahovat odkaz na ITnetwork.cz někde na formuláři a zmínku, že se jedná o soutěžní aplikaci.
 • Soutěžící tým může přihlásit libovolné množství projektů. Jeden člen nemůže být ve 2 týmech najednou. Tým obsahuje 2 členy, ale můžete soutěžit i sami a poté dostanete ceny za oba členy (ale také si to vydřete sami :) ). Doporučujeme si programování v týmu vyzkoušet, bude se vám to do budoucna hodit. Tým může mít i více členů, ale vždy získá ceny maximálně pro 2.
 • Do soutěže budou zařazeny všechny týmy, které se zaregistrují do uvedeného termínu a dodají funkční projekt do uzávěrky.
 • Kapitán každého týmu si založí (pokud již nemá) programátorské portfolio zde na ITnetwork, je k tomu tlačítko v profilu. Do žádosti uvede, že chce přihlásit hru do soutěže a aby formulář prošel, přiloží např. prázdný soubor. Schválení žádosti obvykle trvá několik dní. Potom přidá článek projektu, kde vyplní jeho název, popis o čem bude a odhalí svého kolegu v týmu. Projektu nastaví sekci "Ostatní - Letní soutěž 2019" a článek publikuje. Tím je projekt přihlášen do soutěže a objeví se v seznamu projektů výše. Ke projektu můžete dodávat během vývoje screenshoty a další informace o aktuálním stavu jednoduše editací článku.
 • Kompletní verze aplikace/hry nesmí vyjít dříve, než po skončení soutěže (aplikace můžete zpřístupnit, ale maximálně ve formě dema). Pokud máte nějakou rozpracovanou aplikaci, která ještě nebyla zveřejněná v podobě, aby se dala plnohodnotně používat, můžete ji do soutěže přihlásit (můžete tak dokončit všechny vaše věci v šuplíku :) ).
 • Hra nebo aplikace by měla alespoň na chvíli zabavit, nemusí obsahovat desítky funkcí, hry nemusí obsahovat desítky levelů, ale měly by se hrát déle, než 10 minut, resp. aplikace by měla poskytovat rozumnou přidanou hodnotu. Úspěšnější jsou většinou propracované minimalistické projekty než velká sousta, která se pak nestihla dotáhnout.
 • Tento ročník zkusíme vaše projekty publikovat i na zahraniční verzi naší sítě, vytvořte je tedy hru/program v anglickém jazyce, pokud to není vyloženě problém. Českou verzi můžete a nemusíte dodat, to je již na vás.
 • Aplikace nebude urážlivá, vulgární, erotická, brutální, komunistická a tak dále, určitě víte co máme na mysli.
 • Pokud se ve projektu objeví bug, je možné poslat opravu i po uzávěrce, pokud bude chybu pouze opravovat a nebude dodávat novou funkcionalitu. Mělo by se jednat o drobnou opravu, ne doprogramování poloviny projektu :)
 • Vyhrazujeme si možnost tato pravidla v případě nutnosti doplnit a o této skutečnosti vás informovat.

Hodnocení projektů

Jako každý rok bude soutěžní projekty hodnotit několikačlenná porota. Jelikož i tento rok budu soutěžit i já, opět nebudu součástí poroty. K projektům se velmi pravděpodobně vyjádřím v komentářích mimo soutěž.

Porota

Nebojte, video je jen na odlehčení, budeme na vás hodní :)

Přesné složení poroty bude ještě upřesněno. Budou zde lidé hodnotící kód a technologie a i laici hodnotící pouze funkčnost (z venku).

Kdyby nebylo cokoli jasné, ptejte se v komentářích.

Těšíme se na vaše projekty!


 

Všechny články v sekci
Programátorské soutěže
Článek pro vás napsal David Hartinger
Avatar
Uživatelské hodnocení:
5 hlasů
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity