BF Summer sales
Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Convert602

Proč vůbec?

Mnozí již možná neznaji textový editor T602 od české firmy Software602, nicméně tento editor byl velmi populární zejména v 90.letech. Pro řadu uživatelů se jednalo o první textový editor, se kterým se vůbec setkali a tak se nelze divit, že si ho někteří oblíbili dokonce takovým způsobem, že ho užívají dodnes. Přesně pro ty je tato aplikace určena, umožňuje totiž převod textu mezi moderními formáty dokuemntů (DOCX a PDF) a formátem .602, který výše zmíněný editor užívá.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Podpora T602, již dávno skončila a tudíž se tento textový editor nedá provozovat pod operačním systémem Windows, ale jen v emulátoru prostředí MS-DOS - DOSBoxu.

O aplikaci

Jedná se o GUI aplikaci vytvořenou v programovacím jazyku Python (konkrétně ve verzi 3.8). Pro parsování textu z DOCX dokumentů je využita knihovna docx a pro parsování textu z PDF dokumentů je použita knihovna pdfminer. GUI bylo vytvořeno za pomoci nativní knihovny Tkinter.

Užití

Uživatel v GUI vybere soubor, který chce převádět, zvolí také název a místo uložení výsledku převodu a může také upřesnit některé vlastnosti výsledného T602 dokumentu. Po upřesnění všech možností spustí uživatel převod. O ukončení převodu je uživatel informován. Výsledný soubor pak lze již otevřít a volně upravovat v programu T602.

Aktuální limitace

  • Program je schopen z DOCX dokumentu převést jen prostý text, nepodporuje například tabulky, podpora tabulek bude možná přidána v budoucnu.
  • Převod PDF dokumentů není 100% spolehlivý. U většiny souborů proběhne převod v pořádku, ale u některých je výsledek v lepším případě nutné editovat v některém textovém editoru (např. Notepad ++) - nahrazení CID kódů znaků netypických fontů apod, v horším případě je výsledek zcela nečitelný. Tento problém je velmi špatně řešitelný, nicméně stále hledám alespoň částečné řešení.
Program byl vytvořen v roce 2020.

 

Všechny články v sekci
ITnetwork summer 2020 - Ceny v hodnotě 10 000 Kč!
Program pro vás napsal Matěj Melichna
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Aktuálně jsem studentem Gymnázia Arabská v zaměření na přírodní vědy. Nejvíce mě zajímá aplikace počítačových technologií ve fyzice, chemii a biologii. Jsem programátor samouk. GitHub: https://github.com/melimat GitLab: https://gitlab.com/melimat
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!