Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

ITnetwork summer 2017

I toto léto zde na síti tradičně probíhá programátorská soutěž. Zatím, co minulé léto jsme měli omezení na webové hry, tento rok si to dejme výrazně volnější. Zaprvé neplatí žádné omezení na technologie. A zadruhé zde máme 2 kategorie:

 • Hry
 • Aplikace
Programátorská letní soutěž ITnetwork summer 2017 - Programátorské soutěže

Vůbec poprvé máte tedy možnost nesoutěžit jen s hrou, ale také s jakoukoli aplikací, o které si myslíte, že bude ostatním užitečná. Máte již cokoli rozpracovaného? Poté máte i skvělou motivaci projekt dokončit a získat zpětnou vazbu a věcnou cenu. Nebo vymyslete jakýkoli projekt, který bude pro ostatní užitečný nebo zábavný. Zdokonalte se v nových technologiích a vyhrajte věcné ceny a bodíky na prémiové články.

Vyjádření k průběhu soutěže

Velmi mě překvapila vysoká účast v tomto ročníku a hlavně vysoká kvalita. Ne, že bych si myslel, že nejste šikovní, ale nečekal jsem, že budete pro soutěž tak nadšení. Zřejmě vás motivovala k dokončení vlastních projektů. Nebo je to tím, že jsem byl tento rok štědrý s body? Když jsme tu před lety začínali, kvalita projektů byla také slušná, ale dobrá polovina z nich byla vytvořená v nástrojích typu GameMaker. Ne, že bych měl něco proti tvorbě her v GM, ale zde na síti jsem se vždy snažil dělat věci, které se vám pak zužitkují v zaměstnání. Naprostá většina aplikací v letošní soutěži je vytvořená ve velmi žádaných technologiích. Vidím tu velký posun v tom kde byla síť před několika lety a kde je nyní. Z čeho mám velkou radost je množství zdrojových kódů, které se na síť dostaly. Mám dojem, že většina projektů dokonce poskytla kompletní zdrojové kódy. Bohužel jsem stihl projít zdrojáky asi jen 2 projektů, ale pro komunitu je moc dobře, že tu jsou. A v poslední řadě je to první soutěž, kdy je ITnetwork již tak silný, že může poskytnout všechny ceny a nepotřebuje sponzorskou firmu. Jsem na vás na všechny moc hrdý, všechny hry jsou zábavné, všechny aplikace jsou užitečné. Moc mě bavilo projekty hodnotit a všem díky za účast, jsem rád, že jsem s vámi mohl spolupracovat :)

Novinky

 • 10. srpna 2017 - Proběhla uzávěrka na přihlášení aplikací. Celkem evidujeme 48 projektů. Zkontrolujte si, prosím, zda je váš projekt přítomen v seznamu v tomto článku.
 • 17. července 2017 - Dodána splash obrazovka a upřesněna pravidla a výhry
 • 10. července 2017 - Vyhlášena soutěž

Termíny soutěže

 • Uzávěrka pro přihlášení týmů je 10. srpna 2017
 • Uzávěrka pro odevzdání hotového projektu je 1. října 2017
 • Výsledky vyhlásí porota 8. října 2017.

Ceny

Hrajeme o trička Programmer a body na profesionální on-line kurzy (např. na témata jako testování, frameworky, kompletní komerční e-shopy a podobně). Body budou rozděleny následujícím způsobem:

 • 100 bodů v hodnotě 250 Kč získá každý účastník soutěže, jehož projekt bude funkční a to bez ohledu na umístění
 • Všichni členové týmů na prvních 3 místech v každé kategorii získají tričko Programmer a navíc:
  • za 1. místo 500 bodů v hodnotě 1200 Kč
  • za 2. místo 200 bodů v hodnotě 500 Kč
  • za 3. místo 100 bodů v hodnotě 250 Kč
Programátorské tričko od ITnetwork.cz - Programátorské soutěže

Přihlášené projekty

Kategorie Aplikace

Místo Náhled Název hry Hodnocení
1. Programátorské soutěže TPM 93
1. Programátorské soutěže Známky 93
2. Programátorské soutěže Dračí Doupě 90
3. Programátorské soutěže Debugger 87
4. Programátorské soutěže RC deník online 82
4. Programátorské soutěže WebAppGames 82
5. Programátorské soutěže Kalkulačka 77
5. Programátorské soutěže RubikTimer 77
6. Programátorské soutěže Slovíčka 75
7. Programátorské soutěže Všehotéka 63

Kategorie Hry

Wizard Bar
Nehodnoceno

Místo Náhled Název hry Hodnocení
1. Programátorské soutěže Peasants and castles 100
2. Programátorské soutěže Vánoční adventura 97
3. Programátorské soutěže C# vs. Java 93
3. Programátorské soutěže Kingdom 93
3. Programátorské soutěže Keeper 93
4. Programátorské soutěže Rockets 92
5. Programátorské soutěže Visual memory 90
6. Programátorské soutěže Divitia 83
6. Programátorské soutěže Endless runner 3D 83
6. Programátorské soutěže Challenger 83
6. Programátorské soutěže Kameny 83
7. Programátorské soutěže Stredověká Bitva 80
8. Programátorské soutěže 2D sandbox 78
8. Programátorské soutěže Asteroidz 3D 78
9. Programátorské soutěže 2D střílečka 77
9. Programátorské soutěže Piškvorky 77
10.   Wizard bar 73
11. Programátorské soutěže Pokémon 72
12. Programátorské soutěže Konzolové dobrodružství 63

Pravidla

 • Aplikace (nebo alespoň tato soutěžní verze) bude volně šiřitelná pod licencí freeware a bude obsahovat i zdrojové kódy, aby se z ní mohla komunita poučit. Pokud máte něco rozsáhlého, na čem jste třeba již pracovali, můžete zveřejnit jen kód nějaké demoverze. Nikoho nechceme nutit dávat sem kompletní zdrojáky, ale jsme komunita programátorů a každý projekt by měl být i možností pro ostatní se alespoň něco přiučit. To samé platí s licencí, můžete vydat verzi pro soutěž jako freeware a poté nějakou verzi s lepšími fíčurami využít komerčně.
 • Hry budou obsahovat úvodní obrazovku s logem soutěže, která zůstane zobrazená alespoň 4 vteřiny (může být možnost ji přeskočit). Jedná se obrázek výše (ten se stromy), který stačí stáhnout. Aplikace bude obsahovat odkaz na ITnetwork.cz někde na formuláři a zmínku, že se jedná o soutěžní aplikaci.
 • Soutěžící tým může přihlásit libovolné množství projektů. Jeden člen nemůže být ve 2 týmech najednou. Tým obsahuje 2 členy, ale můžete soutěžit i sami a poté dostanete ceny za oba členy (ale také si to vydřete sami :) ). Doporučujeme si programování v týmu vyzkoušet, bude se vám to do budoucna hodit.
 • Do soutěže budou zařazeny všechny týmy, které se zaregistrují do uvedeného termínu a dodají funkční projekt do uzávěrky.
 • Kapitán každého týmu si založí (pokud již nemá) programátorské portfolio zde na ITnetwork, je k tomu tlačítko v profilu. Do žádosti uvede, že chce přihlásit hru do soutěže a aby formulář prošel, přiloží např. prázdný soubor. Schválení žádosti obvykle trvá několik dní. Potom přidá článek projektu, kde vyplní jeho název, popis o čem bude a odhalí svého kolegu v týmu. Projektu nastaví sekci "Ostatní - Letní soutěž 2017" a článek publikuje. Tím je projekt přihlášen do soutěže a objeví se v seznamu projektů výše. Ke projektu můžete dodávat během vývoje screenshoty a další informace o aktuálním stavu jednoduše editací článku.
 • Kompletní verze aplikace/hry nesmí vyjít dříve, než po skončení soutěže (aplikace můžete zpřístupnit, ale maximálně ve formě dema). Pokud máte nějakou rozpracovanou aplikaci, která ještě nebyla zveřejněná v podobě, aby se dala plnohodnotně používat, můžete ji do soutěže přihlásit (můžete tak dokončit všechny vaše věci v šuplíku :) ).
 • Aplikace by měla alespoň na chvíli zabavit, nemusí obsahovat desítky funkcí, hry nemusí obsahovat desítky levelů, ale měly by se hrát déle, než 10 minut, resp. aplikace by měla poskytovat rozumnou přidanou hodnotu.
 • Aplikace nebude urážlivá, vulgární, erotická, brutální, komunistická a tak dále, určitě víte co máme na mysli.
 • Pokud se ve projektu objeví bug, je možné poslat opravu i po uzávěrce, pokud bude chybu pouze opravovat a nebude dodávat novou funkcionalitu. Mělo by se jednat o drobnou opravu, ne doprogramování poloviny projektu :)
 • Vyhrazujeme si možnost tato pravidla v případě nutnosti doplnit a o této skutečnosti vás informovat.

Hodnocení projektů

Porota

Nebojte, video je jen na odlehčení, budeme na vás hodní :)

Přesné složení poroty bude ještě upřesněno. Budou zde lidé hodnotící kód a technologie a i laici hodnotící pouze funkčnost (z venku).

Kdyby nebylo cokoli jasné, ptejte se v komentářích.

Těšíme se na vaše projekty!


 

Všechny články v sekci
Programátorské soutěže
Článek pro vás napsal David Hartinger
Avatar
Uživatelské hodnocení:
15 hlasů
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity