Halloweenská akce! Na stránce s dobitím bodů zadej dole kód STRASIDELNYCH20 a získej porci +20% bodů zdarma!
Akce končí 31.10. o půlnoci.

Želva matematičkou

Ostatní jazyky SmallBasic Želva matematičkou

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Nakonec odevzdávám malou "hru" napsanou v jazyce SmallBasic, což byla asi ta největší výzva. Jedná se o želvičku ze SmallBasicu, která kreslí grafy funkcí. Hravou formou si tak můžete procvičovat matematiku :)

Vyjádření poroty

  • Dan Vítek - 8 bodů - Řekl bych, že je to spíše něco mezi hrou a aplikací, než hra :) Jinak je hezká, jednoduchá. Obdivuji tě, že jsi se do toho pustil ve Small Basicu. Zajímavé by bylo uživateli předkreslit graf funkce, a dát mu za úkol napsat odpovídající předpis.
  • Adam Ježek - 4 bodů - Graf vykreslí, ale i maximální rychlost je moc pomalá, jelikož textboxy se automaticky dopisují jakmile jsou prázdné tak je nepohodlná změna hodnot, na zadávání typu grafu se dá použít dropdownlist, při změně rychlosti za běhu mi program párkrát zamrzl a nic už neudělal.

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2018.

 

Stáhnout

Staženo 13x (164.21 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce SmallBasic

 

 

Program pro vás napsal krepsy3
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se učí programovat zde na itnetworku, zatím zejména jazyk C#. Znalosti chce mít ucelené, proto při vývoji aplikací studuje potřebné funkce do hloubky. Vyzná se v programování ve hrách, jako je Minecraft či Ricochet.
Miniatura
Předchozí článek
Small Basic - Podmínky
Miniatura
Všechny články v sekci
SmallBasic
Aktivity (7)

 

 

Komentáře

Avatar
krepsy3
Redaktor
Avatar
krepsy3:Včera 12:12

Adam Ježek To jsou bohužel chyby jazyka SmallBasic, které já neovlivním. Program je napsaný vcelku korektně. Napadlo mě zkusit kompilaci ve starší verzi sb, kdy ještě neběhaly všechny komponenty v async(), což způsobuje např. chyby želvy při rychlosti 10. Bohužel se mi starší SB nezdařilo nikde najít a stáhnout. Jo, a neobsahuje dropdown list či numeric up down ani blbej checkbox :D

Odpovědět Včera 12:12
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Avatar
patrik.valkovic
Šéfredaktor
Avatar
Odpovídá na krepsy3
patrik.valkovic:Včera 12:25

To je chyba jazyka, to já neovlivním.

Tak to je snad ta nejhorší výmluva, jakou jsem zatím slyšel :D

Odpovědět  +1 Včera 12:25
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
krepsy3
Redaktor
Avatar
Odpovídá na patrik.valkovic
krepsy3:Včera 18:38

Tak jestli to dokážeš opravit, jsi král programátorů. Ten smallbasic přináší takovou abstrakci, že to zkrátka není možné. Mohl bych tam přidat programový pauzy (uspávání vláken), ale tím by se aplikace zpomalila natolik, že by byla už úplně nepoužitelná :D

Odpovědět Včera 18:38
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.