Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
BF extended 2022

Space Invaders

Jednoduchá hra napsaná v jazyce Java a v prostředí Greenfoot (TL; DR: velmi, velmi minimalistické prostředí na tvorbu jednoduchých her, určené pro školy).

Snadno inspirované klasickou arkádovkou Space Invaders (surprisingly).

V čem je to jiné než Space Invaders?

Rychlejší (a adaptivní) tempo hry, více typů nepřátel, blablabla. Zkrátka je to podstatně živější, snažil jsem se o zážitkový posun ve směru "flashový Stickman Sniper -> Call of Duty".

Proč Greenfoot?

Nařízení shora.

Jak dlouho ti to trvalo?

Tři týdny při škole?

Nějací kolegovci?

Nope, zbouchal jsem to sám.

Jaké je tvé high score?

692255. Good luck beating that.

Zdravotní varování?

Hra musí běžet v okně a při takovém rozlišení a velikosti okna, jak je defaultně nastaveno. Cokoliv jiného způsobí, že mouse input nebude přesný (jakože vůbec). Greenfoot odolal mým vytrvalým snahám o implementaci jakéhokoliv náznaku responzibility a nehodlám se k tomu marasmu vracet.

Také je nutno dodat, že to nerozchodíte bez Javy 8. Bohužel si to vynucuje Greenfoot a nic s tím nenadělám.

Na jakou školu jsi chodil, že tě tam naučili takto overengineerovat?

To není zásluha / vina školy. A raději overengineering, než karcinogenní výplody běžných středoškoláků.

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže "ITnetwork summer 2019": programování / programátorské-souteze / itnetwork-summer-2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
5 Okno nedrží myš a člověk se překlikává mimo okno, které se pak deaktivuje. Chtělo by to fullscreen. Osmibitová hudba a poměrně jednoduché zpracování se mi líbí. 2 druhy střel - jedny se dají rozstřelit a druhé ne, bossové. Chyběl mi pomalejší náběh, člověk dostane hned do těla. Chtělo by to nějaké bonusy a checkpointy, když člověk umře, musí znovu přes intro. Přišlo mi divné, že po mě střílelo intro. Oproti původní verzi je cool, že se lze pohybovat po prostoru.

Michal Čápka
7 Příjemná pixelová grafika i dobové zvuky. Okno nešlo maximalizovat. Člověk dostane hned nakládačku, aniž by se s hrou stihl více seznámit.

David Čápka
6 Enginově je to dobře naprogramované, rychlé reakce, plynulý pohyb. Hra má dobré ozvučení, moc se mi líbí střílející intro, na to jsi přišel sám nebo jsi to někde viděl? Člověk to u "dalších space invaders" nečeká a je to příjemné zpestření. Musím strhnout nějaký bodík zaklikání myší mimo okno, protože člověk pak kvůli tomu umře. Obtížnost by mohla být ze začátku jednodušší.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 25x (41.91 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů

 

Všechny články v sekci
Další vývojové nástroje pro tvorbu aplikací
Článek pro vás napsal Martin Petrovaj
Avatar
Uživatelské hodnocení:
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor je lenivý vymýšľať nejaký slušný podpis. Venuje sa ale prevažne C#.
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
Martin Petrovaj
Tvůrce
Avatar
Martin Petrovaj:23.10.2019 17:01

Ok, s bodovým ziskom za rozstrieľanie intra som to asi prehnal :-D Keď sa človek rozbehne a bleskovo to rozstrieľa, hneď má do začiatku vysoký score multiplier, podľa ktorého sa mení obtiažnosť.

Vďaka všetkým za pripomienky aj za váš čas. Tiež ma mrzí, že sa mi nepodarilo donútiť Greenfoot, aby sa aplikácia správala aspoň náznakom responzívne ;-(

Odpovědět
23.10.2019 17:01
if (this.motto == "") { throw new NotImplementedException(); }
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.