Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy

Vzdušná nadváha

Už jsem si vytvořil skoro tradici, že se upíšu do soutěže a pak na ní pracuji až v posledním týdnu. A toto nebude žádná výjimka :)

Pokusím se tu zrealizovat blbůstku, co mě napadla již na střední, když jsem se nudil. A pokud vás zajímá to hloupé jméno, tak i to tu vysvětlím :D

Něco o hře

Hra se odehrává během takové alternativní druhé světové války. Jak již bylo napsáno v popisku se bude válčit o to, který nápoj se bude pít v Evropě. Britové se snaží všem vnutit čaj, třetí říše zase vídeňskou kávu, Američané CocaColu atd.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Vy se ve hře zhostíte role Hermanna Göringa, šéfa německého letectva. Německo prohrává válku proti čaji a pokusí se o poslední zoufalou ofenzívu. Göring si vezme do ruky pušku a nasedá na raketu. Během svého plachtění vzduchem musí sestřelit co nejvíce Britů, aby zajistil, že vídeňská káva ovládne celý svět.

Proč tedy ten název?

Název hry vychází z toho, že se ve hře snažíte získat vzdušnou nadvládu. A Goring měl děsnou nadváhu. (I know it's dumb but whatever. Na střední fakt nebylo do čeho píchnout, když jsem vymýšlel takové hlouposti :D )

Jinak celé to běží na Godot enginu a pokusím se o pixelartovou grafiku. Také jsem se pokusil postnout sem nějaké obrázky, ať také něco přidávám během vývoje hry.

Tak a je to

Jako obvykle jsem asi v půlce projektu ztratil veškerou motivaci a asi tak 50% toho, co ve hře je, jsem udělal v několika posledních dnech. Plánoval jsem nakreslit cutscény, které jsem samozřejmě spolu s mnoha jinými věcmi nestihl. Anglickou verzi jsem udělal pár hodin před deadlinem, takže jsem to stihl jen tak tak.

Možná můj další projekt v soutěži bude toto dodělat nějak pořádně.

Ovládání

  • Pohyb: šipky/wasd
  • střelba/vybírání: ctrl/mezerník/enter

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
6 Hra je poměrně jednotvárná, mapy jsou velmi podobné, chybí mi powerupy jako rychlejší střílení, střílení do strany, štíty, více zbraní. Možná i režim pro dalšího hráče nebo fyzické překážky (vyhnout se skále). U bosse na moři se u levého děla zasekl healthbar. Podobný typ her mám docela rád, jsou návykové, základní princip funguje dobře. Boss fight je fajn, že člověk neletí pořád dopředu. Chybí hudba na pozadí.

Michal Čápka
7 Líbilo se mi grafické zpracování, model stíhačky, nepřátelé. Oproti tomu zamrzel rozpixelovaný terén. Bossfight jsou super. Ve hře je zvuk jen karky, což je možná škoda. Stíhačka se natáčí doleva i při pohybu doprava. Chybí jiné zbraně, třeba samopal, nebo štíty.

David Čápka
8 Hra je zajímavá faktem, že hlavní charakter sedí na stíhačce a střílí z pušky :) Hezký pixel art. Typuji, že jsi to nestihl dodělat, ten terén s obrovskými pixely to hrozně shazuje dolů, stejně jako chybějící hudba. Kdybys pořešil tyto 2 věci, za 10 minut by z toho byl o 50% lepší herní zážitek. Mapa Evropy je fajn, bossové potěšili. Je to všechno dobré, jen by to chtělo ještě trochu zapracovat, aby jednotlivé země nepůsobily tak podobně.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 58x (22.09 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů

 

Všechny články v sekci
Další vývojové nástroje pro tvorbu aplikací
Článek pro vás napsal Matěj Drábek
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
.Autor se věnuje alkoholismu a programování v C#
Aktivity (8)

 

 

Komentáře

Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:19.7.2019 10:32

Hlavně, že jsi vysvětlil ten název :D :D

Odpovědět
19.7.2019 10:32
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Matěj Drábek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Matěj Drábek:19.7.2019 13:07

To teda :D Přemýšlel jsem jestli to nepojmenovat nějak normálnějc ale takhle je to aspoň unikátnější :D

Odpovědět
19.7.2019 13:07
Když se ti něco nedaří neznamená to že se to nemůže posrat ještě víc.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.