Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
swift week + discount 30

Parita

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Parita je jednou z mála karetních logických her určených jenom pro dva hráče. Téměř absentující prvek náhody a stovky rozložení karet na začátku hry nebrání tomu, aby se někdy hrála také soutěžně, například o mistra základní školy. Je totiž současně jakýmsi psychologickým testem, ve kterém se projeví některé prvky povahy hráče, jako třeba egoizmus (kladení karet téměř výhradně na svoji stranu),altruizmus spojen s optimizmem (přikládání karet na soupeřící stranu s ignorací, že se tím napomáha tvorbě sekvencí, snaha porazit soupeře co nejrychleji (ignorace párování krajních karet kompletní sekvence s převodem bodů soupeři), smysl pro kompromisy (vytváření sekvence bez párů a její bodové navyšováni takovým přikládáním karet, které neulehší soupeři získat body). Základní charakteristiky - hráč pokaždé klade na stůl jednu kartu následujícimi spůsoby:
1. Vykládání - libovolnou kartu (kromě žolíka) ze svého listu položíme na stranu A nebo B.
2. Přikládání - vedle volné karty (není mezi dvěma kartami) na hrací ploše položíme kartu stejné série sousedící podle kompletní sekvence: 10-J-Q-K-A. Přikládát můžeme zprava nebo zleva, ale všechny sekvence musí být orientovány stejným směrem.Jednu hodnotu v ní může zastoupit Joker. Za přikládání na soupeřovu stranu získava hráč 1 bod, jeho soupeř žádny bod.
3. Párování - k volné kartě položíme kartu stejné série a hodnoty (žolíka možno párovat jenom žolíkem). Součástí párování na straně A je následné odebrání volné karty stejné hodnoty (při párování žolíků karty, kterou zastupují) do svého listu ze strany B a naopak. Tah je ukončen po odebrání volné karty - bez splnění této podmínky párovat nelze.

Ve verzi se šachovými symboly kompletní sekvence vypadá P-J-S-V-D (pěšec, jezdec, střelec, věž, dáma) a Joker je nahrazen králem.


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2012.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 461x (878.64 kB)

 

Všechny články v sekci
Zábava
Článek pro vás napsal Prilin
Avatar
Uživatelské hodnocení:
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
oprava názevu Cubis chess: CubicChess oprava článku je na dalším formuláři Ahojte Láďa
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!