Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
python week
Avatar
Dominika Dušková:26.5.2019 21:11

Čusík, vrtá mi hlavou jedna věc. Hypoteticky mám v PyQt napsanou kalkulačku. Jak se vlastně dál nakládá s kódem pokud chci aby mou kalkulačku používali všichni ve firmě? Je běžná praxe jim na počítače nainstalovat python prostředí aby to mohli všichni spustit? Vím, že existuje py2exe a mnoho dalších nástrojů. Jsou ale tyto nástroje spolehlivé pokud se už nebude jednat o kalkulačku ale o mnohem složitější program? Poradíte mi prosím? Děkuji

Odpovědět
26.5.2019 21:11
Logic will get you from A to B, imagination will take you everywhere. - Albert Einstein
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Dominika Dušková
David Čápka:26.5.2019 21:30

V současnosti se aplikace šíří hlavně jako webové, právě proto, že to řeší podobné problémy. Python je pak na backendu a s aplikací se komunikuje pomocí webového prohlížeče, tak funguje kdekoli bez instalace, třeba i na mobilu. Pro webový vývoj v Pythonu zde máme kurzy. V rámci firmy určitě není problém nainstalovat všem Python, pokud v něm budou mít podobné tooly. Když to budeš ale chtít po běžných uživatelích nebo ostatních firmách, budou se na tebe dívat asi divně :) Asi bych se nebál použít nějaké nástroje typu py2exe, klidně to může fungovat i pro složitější aplikace.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
26.5.2019 21:30
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Dominika Dušková:26.5.2019 23:18

Ahááá, moc děkuji! :-)

Nahoru Odpovědět
26.5.2019 23:18
Logic will get you from A to B, imagination will take you everywhere. - Albert Einstein
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Dominika Dušková
Martin Dráb:27.5.2019 1:04

Jak se vlastně dál nakládá s kódem pokud chci aby mou kalkulačku používali všichni ve firmě?

Vidím to spíše jako administrativní problém. Záleží na tom, jakou moc ve firmě máš a do jaké míry se lze bez tvého programu obejít při práci. Mám zkušenosti z větší a z malé firmy.

V prvním případě máme dosti sjednocené nástroje, které používáme pro vývoj, protože je nás celkem hodně a projekt je hodně velký (spousta zdrojáků). Přechod na novou aplikaci se řeší (zřejmě) dohodou na vyšších místech.

V druhém případě každý používáme to, co nám vyhovuje nejvíce, popř. se nejvíce hodí pro vývoj na dané platformě. Sjednocování nástrojů zatím nebylo (a asi ani nebude) potřeba, dokud se naše oddělení nezvětší.

Py2Exe a podobné nástroje bych též nezavrhoval. Python přeci jen nepatří ke standardnímu vybavení Windows. Jen vždy musíš otestovat, že tvoje aplikace v tomto formátu funguje

Nahoru Odpovědět
27.5.2019 1:04
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.