Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Lekce 10 - Databáze filmů v Django - Tagy, login a registrace uživatele

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V minulé lekci, Databáze filmů v Django - Uživatelské účty, jsme si připravili modely pro uživatelské účty a zprovoznili jejich administraci. V samotné aplikaci pro evidenci filmů, mimo administraci, se však zatím zaregistrovat ani přihlásit nedá. To dnes napravíme. Také přidáme možnost přiřazování tagů k filmům, na čemž se naučíme naprogramovat vazbu M:N.

Tagy

Začněme jednoduchým vylepšením a do aplikace si přidejme možnost přiřazování tagů k filmům. Tag může být např. "cestování časem" nebo "mafie" a při větším počtu filmů nám velmi usnadní orientaci.

Model

Nejprve vytvoříme model tagu. Náš tag bude mít pouze jednu vlastnost a to tag_title. Jelikož jeden tag může mít přiřazených více filmů a jeden film více tagů, využijeme vztah many to many (M:N). To je konec konců i důvod této vsuvky, abychom si vyzkoušeli jak se s takovouto vazbou vypořádat, určitě na ni ve svých aplikacích dříve či později také narazíte.

Novou třídu vložíme do modulu /mysite/moviebook/models.py, před deklaraci třídy Film:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Python tutoriálu si vytvoříme formulář pro registraci a login uživatele v Django webové aplikaci, dále vytvoříme model tagů pro filmy s vazbou M:N.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 48 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 41 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 12 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 18 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
41 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 120 Kč 102 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 12 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
12 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 30 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (11)