Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Lekce 10 - Příspěvky, vztahy a úprava modulů ve Flask v Pythonu

Python Flask Příspěvky, vztahy a úprava modulů ve Flask v Pythonu

V minulé lekci, Migrace databáze a hashování hesel ve Flask v Pythonu, jsme si představili knihovnu Flask-Migrate a nástroj Alembic. Také jsme se naučili bezpečně hashovat hesla a porovnávat je. V dnešním Python tutoriálu si vytvoříme tabulku s příspěvky od uživatelů a podíváme se také na vztahy.

Nejdříve si upravíme strukturu naší aplikaci. Máme zde moduly login a registrace, které můžeme spojit a vytvořit jeden modul uzivatele. Bylo by hezké, kdyby i modely, které máme nyní v souboru root/models.py, byly ve složkách daných modulů. Do souboru root/models.py je můžeme poté jen naimportovat a bude dále sloužit jako prostředník pro práci se všemi databázovými modely.

Vytvoříme si tedy složku root/uzivatele/, tam vložíme obsah složek root/registrace a root/login. Přesuneme tam také soubor root/models.py. Pro jistotu si ukažme, jak bude složka uzivatele/ nyní vypadat:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Python tutoriálu si vytvoříme v databázi tabulku s příspěvky a podíváme se na vztahy v microframeworku Flask.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal MQ .
Avatar
Autor je srdcem Pythonista.
Aktivity (2)