Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 12 - Perceptron v Pythonu

V minulé lekci, Support Vector Machine a klasifikace čísel v Python, jsme se věnovali algoritmu SVM. Máme za sebou přehled základních algoritmů pro strojové učení. Nastal čas, na který jste všichni určitě napjatě čekali - nyní se můžeme pomalu dostat k neuronovým sítím a deep learning modelům! Ty jsou v dnešní době dost oblíbené i díky jejich výsledkům, ale nezapomínejte, že někdy je lepší použít staré, dobré a jednoduché nástroje a ne zbytečné složitosti, ať nedopadnete takhle:

Co je to neuron?

Umělé neurony v neuronových sítích jsou inspirované těmi biologickými. Jak si možná pamatujete z hodin biologie, neuron je buňka, která dokáže zpracovat signály na vstupu a na jejich základě buď poslat signál nebo nedělat nic.

Na obrázku níže vidíme neuron:

Neuron

Vlevo jsou jeho vstupy (dendrity), jádro, které rozhoduje o tom, kdy bude neuron aktivován a terminály vpravo, které přenášejí výstup neuronu na vstupy dalších připojených neuronů.

Neurony jsou zapojené do sebe a daný neuron pošle signál na své výstupy v případě, že mu přijdou určité hodnoty na vstupu. V tomto okamžiku říkáme, že neuron je aktivován.

Co je to perceptron?

V dnešní lekci se budeme věnovat perceptronu. To je opravdu jednoduchá neuronová síť, používající


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Úvodní tutoriál do neuronových sítí v Pythonu, představíme si v něm perceptron a pro něj neřešitelný XOR problém.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 212 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal MQ .
Avatar
Používám hlavně Python a zajímám se o Deep Learning a vše kolem.
Aktivity (4)