Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Hotel Hilton potvrdil výskyt malware v platebním systému

Neznámí hackeři nasadili neautorizovaný malware do platebních systému v sítu hotelu Hilton. Malware se mohl objevit už koncem roku 2014, ale také někdy během roku 2015. Společnost to potvrdila teprve nyní. Podobné útoky však zaznamenaly i další společnosti - např. Starwood Hotels.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Společnost NuData Security, která poskytuje bezpečnostní služby potvrzuje, že podobné útoky se objevovaly téměř celý minulý rok v různých společnostech - především v těch, co poskytují hotelové služby. Když společnost Hilton objevila neznámé přístupy ve svém systému, okamžitě rozjela vyšetřování, které odhalilo, že došlo k únikům specifických dat, která zahrnují jména účtů, čísla platebních karet, CVV kódy a data expirací. PIN kódy se však útočníkům sesbírat nepodařilo. "Jakmile útočníci získají čísla karet, prodávají je na Dark Webu," prohlásil Ryan Wilk - ředitel NuData Security.

"Je to velice zneklidňující, zvláště když milióny Američanů se chystá na cesty kvůli dnu Díkuvzdání," prohlásil Kevin Watson, ředitel bezpečnostní společnosti Netsurion. Dodává: "Opět nemilé připomenutí, že žádná oblast podnikání není odolná vůči kyberkriminalitě. A zvláště během svátků. Oběťmi mohou být obchody, prodejny, hotely a jiné podniky. Pro hackery se jedná o velice lukrativní cíl."

Hilton dále vyzývá zákazníky, aby sledovali své platby a hlásili cokoliv podezřelého.

Zdroj: scmagazine.com


 

Všechny články v sekci
Software
Článek pro vás napsal Matt 29.11.2015 18:32
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Žůrek - misaz:29.11.2015 19:40

to je super hlásit "cokoliv podezřelého" hotelu.

 
Odpovědět
29.11.2015 19:40
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.