Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Hotel Hilton potvrdil výskyt malware v platebním systému

Software Hotel Hilton potvrdil výskyt malware v platebním systému

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Neznámí hackeři nasadili neautorizovaný malware do platebních systému v sítu hotelu Hilton. Malware se mohl objevit už koncem roku 2014, ale také někdy během roku 2015. Společnost to potvrdila teprve nyní. Podobné útoky však zaznamenaly i další společnosti - např. Starwood Hotels.

Společnost NuData Security, která poskytuje bezpečnostní služby potvrzuje, že podobné útoky se objevovaly téměř celý minulý rok v různých společnostech - především v těch, co poskytují hotelové služby. Když společnost Hilton objevila neznámé přístupy ve svém systému, okamžitě rozjela vyšetřování, které odhalilo, že došlo k únikům specifických dat, která zahrnují jména účtů, čísla platebních karet, CVV kódy a data expirací. PIN kódy se však útočníkům sesbírat nepodařilo. "Jakmile útočníci získají čísla karet, prodávají je na Dark Webu," prohlásil Ryan Wilk - ředitel NuData Security.

"Je to velice zneklidňující, zvláště když milióny Američanů se chystá na cesty kvůli dnu Díkuvzdání," prohlásil Kevin Watson, ředitel bezpečnostní společnosti Netsurion. Dodává: "Opět nemilé připomenutí, že žádná oblast podnikání není odolná vůči kyberkriminalitě. A zvláště během svátků. Oběťmi mohou být obchody, prodejny, hotely a jiné podniky. Pro hackery se jedná o velice lukrativní cíl."

Hilton dále vyzývá zákazníky, aby sledovali své platby a hlásili cokoliv podezřelého.

Zdroj: scmagazine.com


 

 

Zprávu pro vás napsal Filip Matthias Lukl 29.11.2015 18:32
Avatar
Autor momentálně pracuje jako překladatel v jedné malé velké společnosti. A také rád píše...
Miniatura
Předchozí článek
Apple
Miniatura
Všechny články v sekci
Software
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Žůrek - misaz:29.11.2015 19:40

to je super hlásit "cokoliv podezřelého" hotelu.

Odpovědět 29.11.2015 19:40
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.