Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 5 - Pokročilá práce s listy v aplikaci Excel 1

V minulé lekci, Správa pojmenovaných oblastí a práce s listy v Excelu, jsme načali téma práce s listy. Nyní se naučíme krapet nové teorie, dokončíme přehled operací dostupných s využitím ouška listu a projdeme si jak pracovat se vzorci, které zahrnují více listů najednou. Toto téma vydá hned na tři články, proto ho uzavřeme až v přespříští lekci.

Druhy listů

Stejně jako nabízí Excel více formátů souborů, nabízí i více druhů listů. Troufám si odhadnout, že ten nejběžnější (který ani nemá žádný speciální název), můžeme mu tudíž prozatím říkat třeba datový list, je použit zhruba v 95 % případů. Ostatní druhy tudíž nejsou zrovna frekventované, ale sem tam je využít můžeme a dokážou nám pomoci.

  • Co se týká četnosti použití je na druhém místě list grafický. Zcela jednoduše, jde o list, na který se vejde jeden jediný objekt – graf. List tak vypadá trochu jako snímek v PowerPointu a jeho pointa v podstatě je, že vidíme jen graf (se všemi vlastnostmi, které jsme si nadefinovali) a neruší nás kolem ostatní buňky s textem nebo čísly. Avšak grafy se zcela běžně nechávají i na řadových listech s vyplněnými buňkami, konec konců přidávat nový list pro každý graf by nebylo zrovna praktické.

Tuto metodu tedy vyhrazujeme jen pro grafy nějakým způsobem významné, které si zaslouží takové zdůraznění.

  • Dále následuje list dialogového okna. Excel lze využít i ke

 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si přiblížíme druhy listů, nastavení jejich viditelnosti a další vychytávky, které se vám při práci s Excelem budou hodit.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 310 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 264 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 34 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 116 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
264 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 773 Kč 657 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (5)