Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!

Lekce 6 - Pokročilá práce s listy v aplikaci Excel 2

V návaznosti na předchozí článek, Pokročilá práce s listy v aplikaci Excel 1, v této lekci rozšíříme a prohloubíme znalost práce s více listy zároveň. Ukážeme si, jak hromadně měnit vlastnosti oušek listů a pak hlavně jak měnit formát nebo obsah v buňkách na více listech zároveň.

Výběr skupiny aktivních listů

Už víme, že pro simultánní výběr nesousedících prvků (souborů, buněk, oušek listů,…) se používá klávesa Ctrl. Toho tedy využijeme i tady. Pokud chceme měnit vlastnosti třeba prvního, třetího a čtvrtého ouška listu, vybereme tyto tři kliknutím myši při současném stisku klávesy Ctrl. Dostaneme následující výsledek:

Při výběru souvislé oblasti se naopak uplatňuje Shift. Klikneme na List2, přidržíme Shift a klikneme na List4 - tím se nám vybere souvislá řada listů od 2 do 4, což samozřejmě funguje i na jakoukoliv jinou kombinaci listů a zároveň téhož můžeme dosáhnout i pomocí klávesy Ctrl, jen je to pracnější, a proto v této situaci nevýhodné. Speciální situací je, když


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této další lekci Excelu si ukážeme výběr více oušek listů najednou, hromadnou úpravu oušek listů, formátu buněk a jejich obsahu (text, řady, funkce)

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 310 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 264 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 34 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 116 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
264 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 773 Kč 657 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Svoboda
Avatar
Aktivity (5)