Slevový týden - Březen C# týden
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

Lekce 10 - Reference a bibliografie v MS Word 2

Tato lekce je pokračováním předchozí lekce 9, kde jsme začali, ale nedokončili téma referencí a bibliografie. Představili jsme si automatická pole navázaná na objekty a jejich seznamy. Dnes tedy ještě zbývá probrat odkazy, záložky a křížové odkazy.

Záložky

Do kategorie záložek patří vše, na co chceme mít možnost se dále v textu odkazovat, ale nepatří to do nějaké specifické skupiny, tedy nejde o nadpisy, titulky, indexy atd. Záložkou se může stát jakékoliv slovo nebo třeba celá věta.

Postačí pouze označit vybraný text a vybrat Vložení – Odkazy – Záložka. Zde napíšeme název záložky a stiskneme Přidat. Tím se záložka uloží pro další práci.

Vyvolání záložek si ukážeme o kousek níže společně s vyvoláním ostatních prvků křížovými odkazy.

Odkazy

Odkazem se taktéž může stát jakékoliv slovo nebo věta. Odkazovat se můžeme na části dokumentu (třeba právě záložky), hlavně si však ukážeme odkaz mimo dokument – na jiný dokument nebo na webovou stránku.

Webové odkazy

Nejznámějším druhem odkazu je hypertextový odkaz


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci Wordu si ukážeme záložky, hypertextové odkazy, křížové odkazy, seznamy a bibliografii - průběžné citování, seznam literatury, alternativy....

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 90 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 77 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 15 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 34 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
77 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 225 Kč 191 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (3)