IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

iOS - Vyvíjíme mobilní aplikace ve Swift - Online kurz

Online kurz se věnuje vývoje iOS mobilních aplikací v jazyce Swift aplikací pro chytré telefony a tablety Apple se systémem iOS s využitím nástroje Xcode.

Syntax jazyka samozřejmě vychází z angličtiny. Pro pohodlnější výuku jsou však naše Swift tutoriály kompletně v češtině. Nabité znalosti si pak ověříš v závěrečném kvízu. Po absolvování kurzu získáš certifikát.

26 lekcí

1 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Co se v kurzu naučíš?

Budeš umět efektivně použít technologie pro tvorbu UI a tvořit základní mobilní aplikace. Moderní kurz nabitý interaktivními příklady rozšíří tvou business logiku a nakopne tě směrem k platu až 110.000 Kč.

Swift tutoriál tě naučí všechny nutné základy vývoje mobilních aplikací pro iOS. Podíváš se, jak se tvoří UI, jak komponenty propojit s kódem a jak funguje navigace na další stránky aplikace. Detailně se naučíš využít komponentu TableView, což je jedna z nejdůležitějších UI komponent. Dozvíš se také, jak si usnadnit práci využitím hotových balíčků, které ti pomohou s barvami, zpracováním souborů JSON, HTTP requesty a další. Vybrat si můžeš z několika způsobů ukládání dat.

Naučíš se tvořit tzv. autolayouty, kdy pomocí omezení nastavuješ komponentám relativní velikost, aby byly korektně zobrazovány na různě velkých zařízeních. Vše si vyzkoušíš při programování jednoduché kalkulačky. Poté přijdou na řadu balíčky (pods), umožňující do projektu vložit funkcionalitu, kterou již někdo naprogramoval. K tomu využiješ software pro správu externích knihoven CocoaPods.

Následovat bude práce na aplikaci ToDo, díky které si můžeš udělat svůj seznam úkolů. Při tvorbě aplikace pochopíš, jak data serializovat a deserializovat. Samotné ukládání dat vyřešíš pomocí modelů Core Data, ale možná více oceníš využití databáze připojené k projektu. Na aplikaci pro předpověď počasí se naučíš, jak využít data GPS nebo úložiště UserDefaults a budeš moci pokračovat k tématu animací.

V dalším bloku kurzu se dozvíš, jak vytvořit celou aplikaci skrze Swift, tedy kódem bez pomoci Main.storyboard a rozhraní Builder. V závěru se pak budeš v krátkosti věnovat např. barevným režimům, vložení mapy do projektu a tvorbě vlastního view pro anotaci, jehož zobrazení si tedy budeš moci 100% přizpůsobit.

Na úplný závěr si znalosti prověříš ve vědomostním testu a Swift tutoriál bude u konce stažením certifikátu v PDF.

Online tutoriály Swift

-15% Cena: 625 Kč 532,50 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.
Vyvíjíme aplikace pro iOS v jazyce Swift
Tvorba UI a seznámení se základními komponentami
Swift UI pro různé displeje a Autolayout
Jednoduchá kalkulačka pro iOS ve Swift
Autolayout a StackView - Praktické ukázky
Seznámení se s důležitou komponentou TableView
Neobjevujte kolo, použijte CocoaPods
Když jedna obrazovka nestačí - Navigace v iOS
Vytvoření ToDo aplikace (úkolníčku) pro iOS s ukládáním dat
ToDo aplikace pro iOS ve Swift - Plnění a serializace
ToDo aplikace pro iOS ve Swift - Úvod do Core Data
Tvorba iOS aplikace na počasí - GUI a základní třídy
Tvorba iOS aplikace na počasí - JSON a GPS
Tvorba iOS aplikace na počasí - Úložiště UserDefaults
Tvorba iOS aplikace na počasí - Finální úpravy
Úvod do animací v iOS
Animace v iOS a Swift podruhé
Úvod do uživatelského rozhraní 100 % v kódu s Auto Layout
UI 100 % v kódu - První constraints a view debugging
UI 100 % v kódu - Stažení receptu pomocí URLSession
UI 100 % v kódu - Dokončení základní funkcionality
UI 100 % v kódu - První seznámení s Dynamic Type
UI 100 % v kódu - Dokončení aplikace
Jak na podporu Dark Mode v iOS aplikacích
Úvod do práce s mapami v iOS a Swift
Vytvoření vlastní anotace pro MapView komponentu
Vlastní detail po otevření anotace v MapView a Swift
Kvíz - Vývoj pro iOS ve Swift
Tvůj certifikát e-learning kurzu Vývoj pro iOS ve Swift
Zdrojákoviště Swift - iOS


 

Aktivity