PHP týden PHP týden
Tento týden až 80% sleva na e-learning PHP!

BitTicket: Online rezervační systém bez provize

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Kdokoli kdo se rozhodne pořádat kulturní akce, má s námi možnost prodávat vstupenky online, s tím, že my se postaráme o všechny administrativní prvky, odesílání vstupenek, seznamy hostů a následnou verifikaci vstupenek na místě konání.

V první verzi může každý prodávat přes svůj gopay účet, ale až se vyřeší právní náležitosti, všechny platby budou probíhat přes nás, což ještě sníží poplatky platebním branám. Projekt vznikl již před dvěma lety, kdy bylo nutné vymyslet podobné řešení pro pořádání jedné akce, a rozhodli jsme se ,že by bylo skvělé to umožnit všem.

Mobilní aplikace je v režii Petra Molka (petrmolek.eu)

// Verze k 30.9.2018

K funkčnosti pro pořadatele je nutné mít gopay pořadatelský účet. Pro účely nutné k testování Vám můžu poskytnout své údaje. V současné době je vše na testovací verzi gopay.

Na webu bitticket.cz je možnost se zaregistrovat (tlačítko přihlášení v pravo nahoře -> registrace). Poté v pořadatelském menu vytvořit akci, v menu akce můžete nastavovat ceny vstupenek, zobrazovat prodané vstupenky, vytvářet vstupenky zdarma, vytvářet tokeny pro kontrolu v mobilní aplikace. Vidíte zde také podobu vstupenek, které jsou kupujícím odesílány emailem. Některé, pro chod aplikace nedůležité prvky (statistiky, opětovné odesílání emailu, a další.) nemusí v aktuální verzi aplikace fungovat.

Vstupenku na mnou vytvořenou akci si můžete zakoupit např. zde: https://bitticket.cz/…gevRd5DBSUfX

Testovací karta je 4188030000000003, datum stačí zadat jakékoli v budoucnu a kód libovolný.

V mobilní aplikace si ti, kteří budou kontrolovat lístky u vstupu, jen naskenují vygenerovaný token, a vše funguje. Poté jen skenují lístky, které jim lidé přinesou. Vstupenky, které si zakoupíte na akci uvedenou výše, můžete vydat nebo resetovat pomocí následujícího tokenu: nTL0gQlE8UVpsdHU­ojo6XCt5wZpFY­rEa

V menu pořadatele je možnost všechny tokeny vygenerovat v podobě qr kódu do pdf.

Mobilní aplikace je přiložena v souboru.

Vyjádření poroty

  • Dan Vítek - 5 bodů - Zajímavý nápad, každopádně to chce hodně dotáhnout z hlediska funkčnosti i UX. Např. v okně Nová akce, pokud ještě není vytvořená, ostatní záložky hází 404/500 (asi podle nálady :) ).
  • Adam Ježek - 8 bodů - Po grafické stránce moderní web, funkční i na telefonu. Jednoduchý proces objednávky vstupenek, oceňuji napojení na GoPay (btw GoPay umí i inline verzi, nemusel by jsi přesměrovávat zákazníky na stránky GoPay). Po zaplacení na bráně mi aplikace oznámila že se čeká na zaplacení, až po opětovném návratu na bránu a zpět se objednávka změnila na zaplacenou, může být trochu matoucí.

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2018.

 

Stáhnout

Staženo 16x (567.2 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce Swift

 

 

Program pro vás napsal Ondřej Tůma
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Všechny články v sekci
Vyvíjíme iOS aplikace ve Swift
Aktivity (5)

 

 

Komentáře

Avatar
Tomáš Martin Holub:5.10.2018 14:27

Fakt pěkný web, ale samozřejmě tam pár chybek je :)

  1. když tvořím nějakou tu akci tak vyskočí vyskakovací okno, spíš bych ocenil aby vyskočilo nová karta ve stávajícím okně
  2. pokud tvořím akci tak mám vlevo bar a tam když mačkám tak mi to hodí chybu 500/404
  3. Pokud se uživatel přihlásí - nejspíš bych hned neukazoval okno kde si může změnit údaje( poprvé jsem se lekl že musím zase něco zadávat :D ) spíš bych dal třeba ty akce
 
Odpovědět 5.10.2018 14:27
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.