IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 23 - Jak na podporu Dark Mode v iOS aplikacích

V minulé lekci, UI 100 % v kódu - Dokončení aplikace, jsme dokončili aplikaci na recepty.

Jak určitě víte, systém iOS od verze 13 nabízí uživateli na výběr mezi světlým a tmavým režimem. Dark Mode je novinka a přináší s sebou zbrusu nový pohled na iOS. Bílou a světle šedou nahrazuje černá a tmavě šedá napříč systémem. Uživatelé mohou kdykoliv přepnout mezi režimy či je přepínat automaticky podle času.

Dark Mode v iOS

Vaše aplikace by měly s novým Dark Mode počítat a podporovat ho. Pravděpodobně musíte pro svou aplikaci nějaké změny udělat, nebo teprve začínáte vyvíjet novou. Tak jako tak je třeba na Dark Mode myslet a počítat s ním. V tutoriálu si ukážeme jak. Uvidíte, že s výjimkou specifických případů to není vůbec problémové.

Potřebuje vaše app podporu Dark Mode?

Než začnete předělávat barvy a další aspekty vaší aplikace, je fajn zamyslet se, jestli to potřebujete. Jsou jednoduše aplikace, pro které nedává z nejrůznějších důvodů podpora Dark Mode smysl. Například již máte aplikaci v tmavých barvách a vlastním designu nebo se třeba jedná o aplikaci na focení, kde většinu rozhraní zabírá hledáček.

Pokud jste se ale drželi pevněji iOS stylu a vaše aplikace je plná bílého pozadí, černého textu a světlé šedé, tak by se Dark Mode určitě hodil. Systém vám dost pomůže, takže pokud jste např. Label komponentám nenastavovali pevně černou barvu a nechali výchozí, tak je automaticky přepne na bílou, což platí i pro další standardní komponenty. Zde může nastat velký problém - pokud z nějakého důvodu máte někde nastavené bílé pozadí a jinde jste nechali výchozí, aplikace pak bude mít barvy rozházené.

Sémantické barvy

Asi není žádné překvapení, že barvy hrají prim, co se týče podpory Dark Mode. iOS 13 přineslo tzv. sémantické barvy,


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 625 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 27 článkům (26 lekcí, test) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

iOS 13 podporuje tmavý režim a my s tím musíme jako vývojáři počítat. Ukážeme si, jak chápat nové barvy a na co si dát pozor.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS)
Aktivity