30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy.

Lekce 23 - Jak na podporu Dark Mode v iOS aplikacích

V minulé lekci, UI 100 % v kódu - Dokončení aplikace, jsme dokončili aplikaci na recepty.

Jak určitě víte, systém iOS od verze 13 nabízí uživateli na výběr mezi světlým a tmavým režimem. Dark Mode je novinka a přináší s sebou zbrusu nový pohled na iOS. Bílou a světle šedou nahrazuje černá a tmavě šedá napříč systémem. Uživatelé mohou kdykoliv přepnout mezi režimy či je přepínat automaticky podle času.

Dark Mode v iOS

Vaše aplikace by měly s novým Dark Mode počítat a podporovat ho. Pravděpodobně musíte pro svou aplikaci nějaké změny udělat, nebo teprve začínáte vyvíjet novou. Tak jako tak je třeba na Dark Mode myslet a počítat s ním. V tutoriálu si ukážeme jak. Uvidíte, že s výjimkou specifických případů to není vůbec problémové.

Potřebuje vaše app podporu Dark Mode?

Než začnete předělávat barvy a další aspekty vaší aplikace, je fajn zamyslet se, jestli to potřebujete. Jsou jednoduše aplikace, pro které nedává z nejrůznějších důvodů podpora Dark Mode smysl. Například již máte aplikaci v tmavých barvách a vlastním designu nebo se třeba jedná o aplikaci na focení, kde většinu rozhraní zabírá hledáček.

Pokud jste se ale drželi pevněji iOS stylu a vaše aplikace je plná bílého pozadí, černého textu a světlé šedé, tak by se Dark Mode určitě hodil. Systém vám dost pomůže, takže pokud jste např. Label komponentám nenastavovali pevně černou barvu a nechali výchozí, tak je automaticky přepne na bílou, což platí i pro další standardní komponenty. Zde může nastat velký problém - pokud z nějakého důvodu máte někde nastavené bílé pozadí a jinde jste nechali výchozí, aplikace pak bude mít barvy rozházené.

Sémantické barvy

Asi není žádné překvapení, že barvy hrají prim, co se týče podpory Dark Mode. iOS 13 přineslo tzv. sémantické barvy,


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

iOS 13 podporuje tmavý režim a my s tím musíme jako vývojáři počítat. Ukážeme si, jak chápat nové barvy a na co si dát pozor.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 210 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 179 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 28 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 65 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
179 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 433 Kč 368 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS) či těch webových ve frameworku Django. Twitter: @nemecek_f | GitHub nemecek-filip - mrkněte na veřejné projekty
Aktivity (3)