Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Lekce 15 - Enumy a vlastní Errory ve Swift

V minulé lekci, Ošetřování chyb ve Swift, jsme si ukázali jak používat metody, které mohou vyvolat Error. Slouží k tomu několik variant try-catch.

V dnešním tutoriálu o programování ve Swift si vysvětlíme tzv. výčtové typy, enumy, a jak si definovat vlastní chybové stavy - tedy vlastní Errory.

Enumy

Nejedná se o nic složitého. Enumy reprezentují výčet možných hodnot nějaké proměnné. Hodí se v případě, kdy potřebujeme např. uložit stav objektu, který může nabývat několika hodnot. Kdybychom jednotlivé hodnoty proměnné ukládaly pouze jako textové řetězce, nikdo by nekontroloval zda obsahuje jen definované hodnoty a mohli bychom snadno udělat chybu. Do proměnné typu enum můžeme uložit vždy jen jednu z povolených hodnot.

Dny v týdnu mohou být typickým příkladem pro využití enum, stejně jako třeba základní


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu o programování ve Swift si ukážeme jak vytvořit a používat enumy, tedy výčtové typy. Navážeme vlastními Errory a jak na ně reagovat.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 208 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 177 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 22 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 78 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
177 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 519 Kč 441 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 18 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
18 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 45 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Filip Němeček
Avatar
Autor se věnuje vývoji iOS aplikací (občas macOS) či těch webových ve frameworku Django. Twitter: @nemecek_f | GitHub nemecek-filip - mrkněte na veřejné projekty
Aktivity (12)