Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Martin Kabát:11.12.2018 15:20

Zkusil jsem:

Chci docílit: Ahoj. Zajímalo by mě, zda je možné koupit všechny kurzy Swift najednou, nebo musím koupit postupně jednotlivé skupiny kurzů. Zároveň by mě zajímalo, zda za obsah označený jako "Premium II" budu muset platit další poplatek, abych se dostal opravdu k celému obsahu. Děkuji za informaci.

 
Odpovědět
11.12.2018 15:20
Avatar
David Hartinger
Vlastník
Avatar
Odpovídá na Martin Kabát
David Hartinger:11.12.2018 18:46

U prvního placeného článku je možnost koupit celý kurz najednou a je zde i uvedena celková cena. Ta je nižší než když budeš kurz kupovat článek po clanku. Nelze koupit najednou více kurzu, jednoduše je koupíš postupně, ve Swift jsou 3 nebo 4 a je to pár kliknutí.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
11.12.2018 18:46
New kid back on the block with a R.I.P
Avatar
Odpovídá na David Hartinger
Martin Kabát:12.12.2018 7:46

Dobře, děkuju moc za odpověď.

 
Nahoru Odpovědět
12.12.2018 7:46
Avatar
Zdeněk Doležal:21.6.2019 21:21

Ahoj. Vím že to sem nepatří, ale jsem tu nový a ještě k tomu nevidomý. Nemám žádné školy, ani zkušenosti s programováním. Rád bych se tedy zeptal, jestli si vy osobně myslíte, mám nějakou šanci naučit se programování ve swift, nebo by jste mi doporučovali přenechat tyto zkušenosti daleko lepším? Předem děkuji za jakoukoli odpověď.

 
Nahoru Odpovědět
21.6.2019 21:21
Avatar
Alex
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Zdeněk Doležal
Alex:22.6.2019 19:25

Ahoj
Nemyslím si, že na to aby jsi se mohl začít učit programovat, musíš mít s programovaním zkušenost a ani nemusíš mít ještě hotovou školu. Já jsem třeba ještě na základce a učím se programovat. A to jsem před tím neměl vůbec žádné zkušenosti (teda pár jo, ale to byly primitivní dětské kurzy).
Jednoduše: pokud si myslíš že na to máš hlavu, tak nevidím důvod to nezkusit.

 
Nahoru Odpovědět
22.6.2019 19:25
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Zdeněk Doležal
Jaroslav Smrž:22.6.2019 20:24

Ahoj, programovat se může naučit každý průměrně inteligentní člověk. Je třeba si ale uvědomit, do čeho se člověk pouští a že je to běh na dlouhou trať. Že je třeba se tomu denně věnovat několik hodin, řešit problémy hledáním v manuálech (většinou v angličtině) a hlavně mít trpělivost. Znatelné úspěchy přijdou až za delší dobu, ale stojí to za to! Velkou roli hraje také vhodný výběr programovacího jazyka. Swift bych rozhodně nedoporučoval už kvůli úzké využitelnosti. Na začátek bych se dal cestou vývoje webových aplikací, které jsou teď nejpopulárnější, tj. jednoduché HTML a CSS, Bootstrap framework a k tomu také na naučení jednoduché a efektivní PHP. Výsledky přijdou poměrně rychle a o uplatnění také nebudeš mít nouzi už ve fázi učení se. Na PHP běží cca 90% webů a dají se v něm pohodlně napsat i složitější webové aplikace jako například Informační systémy. Na ty hodně složité je dobré znát architekturu MVC a nějaký PHP framework (Symfony, Nette, Laravel). Navíc jako začátečník oceníš zdejší tutoriály od úplných začátků až po pokročilé techniky a také spousty programátorů, kteří PHP ovládají a ochotně ti zde poradí v češtině. Další dobrou volbou by bylo C# .NET. Tento jayzk také ovládá většina programátorů a navíc má ucelenou dokumentaci od Microsoftu. Dají se v něm vyvíjet aplikace pro web, desktop i mobil. Vývojové prostředí (Visual Studio) je však trochu složitější a prakticky v něm nelze programovat procedurálně, ale pouze objektově, což je pro začátečníky bez jakékoliv zkušenosti trochu náročnější. Je tedy jen na tobě, jak se rozhodneš. Každopádně Ti přeji mnoho trpělivosti a později i úspěchů.

Nahoru Odpovědět
22.6.2019 20:24
/* Life runs on code */
Avatar
Zdeněk Doležal:23.6.2019 14:13

Rád bych všem poděkoval za rady a slovní podporu. Chuť do práce, je, procvičování X hodin denně, taky žádný problém není. V HTML a CSS jsem již něco zkoušel, neříkám že jsem v tom borec, spoustu věcí dělám asi složitě, ale pořád to nějak vylepšuju. Teď nechci aby to vyznělo jako nějaké kňučení, ale problém je že i když na spoustu věcí jsou manuály a návody na internetu. Tak spousta jich je doplněna obrázky. No a vzhledem k tomu že jsem nevidomý, je tohle dost velký problém.

 
Nahoru Odpovědět
23.6.2019 14:13
Avatar
Radek Šíp
Člen
Avatar
Radek Šíp:8.12.2019 18:35

"Velkou roli hraje také vhodný výběr programovacího jazyka. Swift bych rozhodně nedoporučoval už kvůli úzké využitelnosti."
Jako javista, PHPkář nebo "síšárpista" hlady neumřete a zajímavých nabídek je dost. Je to taková jistota a když nic jiného, budete bušit Javu někde v korporátu...

Na druhou stranu "exotický" jazyk typu Swift má vysoké vstupní překážky - je třeba mít fyzický Mac, je třeba umět ovládat macOS, Xcode, učit se jinde nevyužitelný Swift, pro vážně míněný vývoj je třeba si platit ADC 99USD ročně atd. A to ve výsledku znamená, že zatímco každý chce mít aplikaci pro Android i iOS, tak lidí kteří vývoj pro iOS dělají, není tolik. Což může být na trhu práce výhoda. Samozřejmě jsou tu multiplatformní řešení - Xamarin apod, ale když už nic jiného, stejně je třeba znát při vývoji všechny cílové platformy...

 
Nahoru Odpovědět
8.12.2019 18:35
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 8.