Lekce 15 - Metodika SCRUM
V minulé lekci, Úvod do vývoje softwaru, jsme si uvedli běžné problémy při vývoji softwaru a jejich možné řešení. Nyní už také víme, jaký je rozdíl mezi tradiční a agilní metodikou.
V dnešní lekci probereme metodiku SCRUM. Jedná se o agilní metodiku, která se dá aplikovat na vývoj softwaru, ale i na další projekty s různým zaměřením. Tato metodika je velmi populární a dokazuje to až 40 % společností, které ji pro své projekty využívají.
Tato lekce je součástí kurzu Metodiky vývoje softwaru.
Metodika SCRUM
SCRUM je cizí slovo pocházející z anglického sportu rugby, kde výraz scrum (mlýn), značí hráčskou formaci. Název byl takto zvolen, protože dává důraz na týmovou spolupráci. Toto je důležité, protože při řízení projektů pomocí SCRUMu existují malé týmy (kolem 10 lidí v každém týmu), které rozkouskovávají svou práci na úkoly zvládnutelné v časově daných iteracích (tyto iterace se nazývají sprinty). Členové týmů spolu velmi blízce spolupracují. Tomu je docíleno například fyzickou kolokací na pracovišti, blízkou spoluprací online, nebo denními Face-To-Face meetingy. Metodika SCRUM uznává přístup, ve kterém platí, že problém nemůže být plně pochopen, nebo definován předem. Soustředí se na to, jak maximalizovat týmovou schopnost dodávat výsledky rychle, jak rychle reagovat na nové vznikající požadavky a jak se adaptovat na nově vznikající technologie a změny na trhu.
...konec náhledu článku...
Pokračuj dál
Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.
Koupit tento kurz
Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.
- Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
- Kvalitní znalosti v oblasti IT.
- Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.
Popis článku
Požadovaný článek má následující obsah:
V tomto tutoriálu se podíváme na vývojovou metodiku SCRUM, role v týmu a také na SCRUM Development Process
Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.