Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Nový ovládací panel XAMPP

V rámci soutěže SOČ (Středoškolská odborná činnost) jsem se odhodlal podívat se na problémy, které mají uživatelé, ať už začátečníci či pokročilí, s balíkem XAMPP. Při hledání příčiny jsem došel k závěru, že za to všechno může aplikace, která uživatelům oznámí, že k problému došlo (např. spuštěný Skype, ale konkrétní důvod již sdělen není), tedy ovládací panel balíku XAMPP.

Problémy současného ovládacího balíku XAMPP

Omezenost schopností současného ovládacího panelu vychází již z principu, na jakém funguje. Současný ovládací panel má pro všechny úlohy, které se servery provádí, vytvořeny dávkové soubory (jedná se o soubory s příponou *.bat). Tyto soubory ovládací panel spouští a do konzole panelu (to, co je ve spodní části okna) vypíše výstup těchto skriptů.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nevýhodou dávkových souborů však je, že nejsou schopné získat přesný výstup z aplikací, které spouští. Tento výstup pak obvykle obsahuje detailní popis vzniklé chyby. Jedinou věc, kterou jsou schopny získat je návratový kód, a ten je buď 0 (u serveru MariaDB se toleruje ještě kód -1, který je vrácený při ukončení procesu zabitím), značící že se server spustil správně a nedošlo k chybě nebo jakékoliv jiné číslo, značící že došlo k chybě. Na základě toho ovládací panel buď vypíše, že se server úspěšně spustil nebo vypíše svou univerzální chybu, z které pak uživatel může tipovat, k jaké chybě přesně došlo.

Nový ovládací panel

Cílem tedy je vytvořit nový ovládací panel, který by zmíněné problémy řešil. Povedlo se - ovládací panel umí zpracovat chyby vrácené serverem, zachovává funkce předchozího a přidává funkce nové. Nový ovládací balík a doplňkové aplikace dodávané s ním včetně zdrojových kódů jsou uveřejněny na adrese https://github.com/misaz/xamppc2 pod licencí MIT.

Instalace

Po stažení je potřeba najít zkompilovaný panel a překopírovat ze složky XAMPPC2/XAMPPC2/bin/Re­lease/ soubory XAMPPC2.exe a Netstat.exe do složky s instalací balíku XAMPP. Pro využívaní doplňkových je třeba je taktéž překopírovat (a přejmenovat) do složky s balíkem XAMPP, tak aby odpovídaly cesty definované vlastností Program v XAMPPC2/MainWin­dow.xaml u elementů local:ToolHyper­link.

TO DO

  • Uživatelský přívětivý Instalátor ovládacího panelu
  • Utilita fixující pracovní složku

Práce

Práce zde bude zveřejněna po skončení soutěže SOČ nebo v okamžiku, kdy ze soutěže vypadnu.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2016.

 

Měla jsi s čímkoli problém? Stáhni si vzorovou aplikaci níže a porovnej ji se svým projektem, chybu tak snadno najdeš.

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 2x (4.51 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce VB.NET

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště VB .NET - Okenní aplikace WPF
Program pro vás napsal Michal Žůrek - misaz
Avatar
Jak se ti líbí článek?
4 hlasů
Autor se věnuje tvorbě aplikací pro počítače, mobilní telefony, mikroprocesory a tvorbě webových stránek a webových aplikací. Nejraději programuje ve Visual Basicu a TypeScript. Ovládá HTML, CSS, JavaScript, TypeScript, C# a Visual Basic.
Aktivity (5)

 

 

Komentáře

Avatar
krouma
Člen
Avatar
krouma:19.3.2016 18:30

Dobrá práce, kdybych XAMPP používal, stáhl bych si to :D

 
Odpovědět
19.3.2016 18:30
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.