Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript
JavaScript týden

Karel Robot (Visual Basic)

V (prvním) machrovi na OOP (týden 34) jsem naprogramoval interpret pro Robota Karla. Cílem nebylo udělat nejchytřejšího Karla ani nejhezčího, šlo o to správně objektově navrhnout aplikaci. To se bohužel však nikomu (ani mě) nepovedlo. Můj návrh byl však ten nejlepší a proto jsem i vyhrál první placku Machr na OOP.

Podporované příkazy

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Můj Karel umí 8 příkazů (i přesto je chytřejší než jeden můj bývalý spolužák Karel - propadl). Můj Karlik umí příkazy KROK, VLEVO-VBOK, POLOZ, ZVEDNI, OTOC-DOPRAVA, OTOC-DOLEVA, OTOC-NAHORU, OTOC-DOLU. Zde byl kámen úrazu u návrhu aplikace. Správně měl mít každý příkaz třídu a implementovat rozhraní, nicméně pravděpodobně všichni jsme to dělali přes Select Case (switch), což není ani trochu OOP.

Návrhový diagram

Nakonec jsem si nechal vygenerovat graf aplikace, na toto je ta funkce nového Visual Studia naprosto úžasná.

OOP návrhový diagram

Kdyby někoho zajímalo jak jsem takový diagram vygeneroval, tak je to velmi snadné. Klikněte ve Visual Studiu v Solution Exploreru pravým tlačítkem na projekt a vyberte Show on code map.

Show on code map.

Pak musíte rozklikat program a můžete rozklikávat tak dlouho, dokud se nedostanete k tomu co chcete zobrazit. Mě to stačilo na třídy, nicméně můžete rozklikávat až tam kam jen je to možné. Výsledný diagram pak můžete uložit ve formátu dgml, nebo jako já screenshotovat :) .

Rozklikávání programu

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2013.

 

Stáhnout

Staženo 441x (242.21 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce VB.NET

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště VB .NET - Objektově orientované programování
Program pro vás napsal Michal Žůrek - misaz
Avatar
Jak se ti líbí článek?
2 hlasů
Autor se věnuje tvorbě aplikací pro počítače, mobilní telefony, mikroprocesory a tvorbě webových stránek a webových aplikací. Nejraději programuje ve Visual Basicu a TypeScript. Ovládá HTML, CSS, JavaScript, TypeScript, C# a Visual Basic.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!