C# týden ITnetwork Flashka zdarma
Akce! Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy C# .NET. Lze kombinovat s akcí 50 % bodů navíc na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!
Avatar
Jan Štrobl
Člen
Avatar
Jan Štrobl:31.10.2018 15:01

Zdravím,
mám tady trochu větší oříšek, který dle mého nemá nikde jednoznačné řešení ale zeptám pro případ že se něco podobného někomu již stalo, případně někdo bude mít nápad.
Problém: Máme ve firmě velkou multifunkční tiskárnu od Ricoh (model bohužel přesně nevím)
Od jisté doby, někdy na jaře problehla všem aktualizace win7 a od té doby, se čas od času stane že tiskárna nereaguje.
Příklad: Pošlu něco na tisk, hodí se mi to do fronty a čeká to na tiskárnu.. na tiskárně se nezobrazí nic ve smyslu že by se tisklo.. a po 5-30minutých se to včechno začne tisknout.. posléze už to třeba zase nějaký den funguje jak má ale po nějaké té době se to stane znovu. Zajímavé je, že během toho co já čekám tak může někdo jiný poslat něco na tisk a vytiskne se mu to i přesto, že čistě teoreticky bych jsem tisk poslal mnohem dříve. Rovnež se někdy stane že tam pošlu třeba 4 listy a vytisknou se mi po 5 minutách 3 a ten 4. až za 20min.

Zkusil jsem: Již jsme nechali do tiskárny nahrát nový firmware, nové ovladače na všech stanícich, zkratily jsme cestu do tiskárny (rozuměj zkrátily kabely (někde ležel smotaný 10M patchcord, tak se vyměnil za kratší - takhle několikrat)), vyměnilli se switche, a problém se neprojevuje pravidelně, je to náladové.

Chci docílit: Již jsem jeden switch vyměnil ale přes ten to možná nechodí (je tam dost humus kabeláž a přebral jsem to po IT správci před ním. Teď postupně vyměním zbylé dva, pokud nepomůže ani to, tak půjdu a na všech stanicích přeinstaluji síťové ovladače, následně zkusím zjistit jaké aktualizace na jaře mohla proběhnout a nějakým způsobem ovlivnit připojení k síti nebo připojení k zařízení. Pokud by měl někdo ještě něco další nebo nejlépe řešil stejný problém, jsem jedno ucho.
Předem děkuji :-)

 
Odpovědět 31.10.2018 15:01
Avatar
Odpovídá na Jan Štrobl
Michal Štěpánek:31.10.2018 15:24

Máme ve firmě velkou multifunkční tiskárnu od Ricoh...

to samo o sobě je ten problém. Ricoh byly vždycky výkonné kopírky, ale jako tiskárny (a tím víc multifunkce) jsou dosti špatné.
Kdykoliv nám je někdo nabízel do firmy, hnali jsme ho karabáčem...

Nahoru Odpovědět 31.10.2018 15:24
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Avatar
Jan Štrobl
Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Štěpánek
Jan Štrobl:31.10.2018 15:30

Tomu bych možná i věřil, osobně jsem se ní setkal poprvé - bohužel už tam byla když jsem dorazil. Když koukám na ty aktualizace Win7 tak v březnu i dubnu proběhla nějaká která ovlivnila síťovou kartu, takže půjdu po ovladačích.

 
Nahoru Odpovědět 31.10.2018 15:30
Avatar
Odpovídá na Jan Štrobl
Andy Scheuchzer:31.10.2018 15:30

Nám se to doma taky občas stává (ale tisk. Brother). Pokud se dobře pamatuju, stačilo vždycky jenom znovu dát tisk, a ještě před vyplněním dialogu vyskočilo upozornění, že se ještě nedotisklo a jestli chci v tom dalším tisku pokračovat → tam dáš storno a mělo by to být v pohodě.

Ale taky je možné, že to nijak nesouvisí – už jsem to dlouho neviděl.

Nahoru Odpovědět 31.10.2018 15:30
Člověk, co si myslí, že snědl všechnu moudrost světa, i když tomu tak není.
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:1.11.2018 15:40

win7-win10 jsou ten problem.
Od win7 probihaji ruzna kouzla, kdy se neco stane s ovladaci tiskaren, internetem. Tusim nekde psali, ze to souvisi s AVG, ze neco zablokuje a odblokuje se to pri restartu.
Typ tiskarny by mel byt vyznacen na tiskarne nebo na cedulce se serial number.

  • Jinak, muzes zkusit celou frontu na pc vycistit a zadat to tam znovu.
  • Nektere dokumenty, pdf maji problem s tiskem (dlouho se zpracovavaji na pc na instrukce pro tiskarnu), pripadne s okrajem stranky.
  • Nekdy je nutne pouzit jakysi spesl postup a odstranit vsechny stare tiskarny a aktualni, ovladace a nainstalovat ji znovu z nej spravnym ovladacem. Najit googlem.

https://wintip.cz/…are-ovladace
https://www.maxiorel.cz/…ve-windows-7
https://wintip.cz/…ace-tiskarny

Nepodarilo se mi na jednom win7 ani ruznymi preinstalacemi rozchodit tiskarnu hp na chodbe. Na jeden ovladac mi to reagovalo, ale tiskl jen cernobile, to se pani nelibilo.

 
Nahoru Odpovědět 1.11.2018 15:40
Avatar
don.jarducius:1.11.2018 18:50

Ahoj,
zkontroluj několik věcí:

  • Tiskárna má mít statickou IP (IP4/IP4+6) - pokud nemá statickou IP = problém
  • Zkontroluj přes jaký typ portu je nastaven tisk (WSD / IP, Tiskány->Vlastnosti tiskárny->Porty), pokud je WSD = další problém, změnit na IP Port. Ono totiž WSD velmi často a rádo ve windows zlobí podobným způsobem co popisuješ
  • Může se stát, že díky "chybným" ovladačům PC po tisku tiskárnu "nepustí" a blokuje ji, dokud nepadne timeout
  • Případně zkontrolovat ovladače tiskárny a v PC síťové karty, mě např. zlobili ovladače wifi, ztráceli se UDP pakety, které se používají pro SNMP (management prvků v síti), on-line hry, …
 
Nahoru Odpovědět  +1 1.11.2018 18:50
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.