Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
nalimleinad
Člen
Avatar
nalimleinad:2.5.2020 22:55

Zdravím,

píšu si pro sebe takovou jednoduchou aplikaci pro zobrazování a ovládání WiFi sítí, jelikož to zabudované Windowsácké je peklo.

Narazil jsem ale na jeden zásadní problém, který se mi nedaří za boha nikde progooglit.

Pří rozkliknutí síťových připojení v systray ve Windows 10 jde zakázat WiFi, nicméně to zakáže kdesi nějak softwarově vyhledávání a připojování k wifi sítím, ale nezakáže to adaptér jako takový.

Ovládám WiFi primárně přes "netsh wlan". Přes cmd jde ale zakázat pouze adaptér jako takový (netsh interface set interface wifi-interface disabled/enabled). To ale je úplně něco jiného, než dělá systém.

Systém interface při vypnutí wifi nechá povolený ve stavu "nepřipojeno".

Já tedy potřebuji dosáhnout toho, abych ideálně přes cmd, či nějaký exáč/dll mohl povolit nebo zakázat wifi stejným způsobem.

Někdo nějaký nápad ?

Editováno 2.5.2020 22:56
 
Odpovědět
2.5.2020 22:55
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.