NOVINKA: Kurz kybernetické bezpečnosti s akreditací MŠMT, nyní již od 0 Kč. Staň se žádaným profesionálem. Zjisti více:
NOVINKA: Staň se datovým analytikem a získej jistotu práce, lepší plat a nové kariérní možnosti. Více informací:
Avatar
SELECT 5+-+-+-+-+-+-+-3;
Nahoru
27.1.2019 18:26
Avatar

Mám takový dojem, že na nějaké VŠ, kde pracují s databázemi Microsoft SQL Server (a nejspíš jako povinný předmět, tak s nimi studenti pracují nedobrovolně) teď začíná zkouškové, protože mé články o nich jsou abnormálně populární. Za celý rok po nich neštěkne ani pes a teď i 3 hodnocení, dotazy v diskuzi nebo dotazy na fóru denně.

Nahoru
2.1.2019 22:31
Avatar

V Microsoftu si řekli, že kalendářů není nikdy dost a tak mi outlook s každým spuštěním vytvářet dva nové kalendáře (nefunkční) navíc.

Nahoru
14.11.2018 23:23
Avatar

by mě zajímalo, jestli první úlohu do progtestu (trojúhelníky) opravdu někdo řeší s pomocí scanf...

Nahoru
27.10.2018 18:37
Avatar

Kdyby náhodou nějaký student ČVUT (který navštěvuje menzu) chtěl skript, který mu každý den zkontroluje že má v systému menz (agata) dostatečné množství peněz a pokud ne, tak pošle email s informací že peníze dochází, tak dejte vědět. Můžu poslat. Je napsaný v pythonu a phantom.js, takže to dokáže běžet jak pod Windows, tak pod Linuxem. Ideální je to spouště každý den cronem. Například mě to běží každý den ve 2 ráno na raspberry pi. Prostě nikdy se nestane že přijdete do menzy a jste bez peněz, protože o tom že se blížíte do stavu "bez peněz" vám příjde včas email (například když stav peněz klesne pod 200, ale hodnotu si můžete nastavit vlastní).

Nahoru
24.10.2018 22:50
Avatar
Avatar
Honza Bittner

Myslel jsem fakultu. Podle nového statusu koukám, že na FITu? Cool, ale že ani nenapíšeš, pfff. Hanba na tebe! :D

27.10.2018 20:42
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

Už jen pro 2 lidi.

25.10.2018 13:02
Avatar
Avatar
Luboš Běhounek Satik

Porad jsou pokoje na Strahove takovy maly kamrliky cca 6x2m pro 3 lidi, jako kdyz jsem tam pred 10 rokama bydlel? :D

25.10.2018 12:44
Avatar

Můj Mikrotik tvrdí, že moji (dnes již nefunkční) Lumii viděl naposledy před 49696 dny (tedy v roce 1882). Hmmmm. Asi toho zažila víc než jsem si myslel.


Nahoru
16.9.2018 19:57
Avatar

Dle tiobe je VB.NET populárnější než C# :D :D :D

https://www.tiobe.com/tiobe-index/

Nahoru
9.9.2018 12:28
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

Však já taky ne, všechny takové indexy jsou jeden velký úlet.

9.9.2018 12:53
Avatar
Avatar
Luboš Běhounek Satik

Tiobe jsem nikdy nevěřil, přijde mi to, že dost hodnot tam je mimo :)

9.9.2018 12:32
Avatar

Svět se hroutí. Po 4 letech, 8 měsících a 22 dnech (celkem 1725 dnech) odešla do křemíkového nebe moje Lumia 920.

Nahoru
3.9.2018 18:04
Avatar
Avatar
Neaktivní uživatel

No však, pak přišel Microsoft a všechno šlo do háje :D

5.9.2018 11:14
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

to je stará Nokia, která byla vydána ještě dávno před akvizicí Microsoftem.

4.9.2018 16:24
Avatar
Avatar
Neaktivní uživatel

To bude tím Microsoftem :D Moje 5130 stále žije i po cca 8 letech :D

4.9.2018 9:34
Avatar
console.log("%c   BUG ", "background-image: url('https://media.giphy.com/media/UAUtB4Oi9U4EM/giphy.gif'); font-size: 250px; background-repeat: no-repeat; color: red;");
Nahoru
9.8.2018 12:57
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

zkuste v chrome

9.8.2018 12:59
Avatar

Ta místní komercializace je už nechutná. Bodovy systém se zvrtnul a začátečnické články zde jsou nyní za body, všude milion reklam. A to co na mě baflo teďkom je fakt síla.


Nahoru
6.8.2018 22:27
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

To je fakt úžasný návod.

7.8.2018 11:16
Avatar
Avatar
David Hartinger

Nastavení -> osobní údaje -> deaktivovat účet

6.8.2018 22:28
Avatar

Vyšlo nové OpenWrt a je zase o trochu lepší. Na mém routeru tak již například funguje příkaz ip ne a nespadne na SEGFAULT.

Nahoru
1.8.2018 21:57
Avatar

Že nemáte rádi, když musíte ošetřovat možné zalomení řádku CR, někdy LF, někdy CRLF? Vývojáři Unicode si řekli, že problém jednou provždy vyřeší a vyřešili to tak, že zvedli další dva znaky.

LS - line separator (https://www.fileformat.info/…28/index.htm)
PS - paragraph separator (https://www.fileformat.info/…29/index.htm)

Zkrátka není enter jako enter a bude hůř.

Nahoru
9.7.2018 10:47
Avatar

Congrats ke třetímu místu webů v ústředním kole soutěže v programování :)
A já si celou dobu řikal, jestli tu jsi nebo ne :D

Nahoru
24.6.2018 10:34
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

Dík. Tobě taky k 2. mistu.

24.6.2018 10:46
Avatar

Migrovat z githubu na gitlab je výhra.

https://twitter.com/…778760646656 :D :D :D

Nahoru
7.6.2018 11:07
Avatar
Avatar
Honza Bittner

Mně je tě tak líto, David Hartinger. Nemůžeš na sebe být pořád tak zlý a používat Dropbox na toto. :'(

Někdy přijď na sraz a já ti vysvětlím, proč to tak je a proč git potřebuješ a že s ním budeš více spokojený. <3

:D
24.6.2018 11:22
Avatar
Avatar
David Hartinger

Někdy přijď na sraz a já ti vysvětlím proč to tak není a proč Git nepotřebujeme a jsme bez něj velmi úspěšní :)

21.6.2018 13:34
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

No teda nevim. Zálohovat kód pomocí Dropboxu postaveném nad sofistikovanými síťovými protokoly prakticky bez možností snapshotu s komentářem. Stav zálohy je indikován sofistikovaně pomocí ikonek u souboru, jejichž funkcionalita je závislá na souborovém průzkumníku a navíc jsou aktualizované s přesnosti +- 10 sekund když se daří, takže dost možná často nereflektují skutečný stav. To mi teda ve srovná s přímočarým gitem připadá jako jednoduchost sama.

20.6.2018 21:38
Avatar

No a vidíte to, je to tak jak jsem Vám to kdysi říkal. Windows Forms není mrtvý. Microsoft ho (stejně jako WPF) přeimplementuje do .NET Core.

Nahoru
8.5.2018 22:02
Avatar

Poprvé mi na Raspberry Pi s Linuxem běží kód ve Visual Basicu .NET nativně! .NET Core je boží, sice to nemumí všechno, ale umí toho hodně.

Nahoru
30.4.2018 23:25
Avatar
Avatar
David Hartinger

Takže Mono končí říkáš, jo?

1.5.2018 10:40
Avatar
Avatar
Adam Ježek

Poor Python :(
Ale za node.JS chválím :D

1.5.2018 0:19
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

To jinými slovy ale znamená, že Python a Node.JS už nikdy více!

30.4.2018 23:33
Avatar

Statika je sice možná špatná, ale dneska mi snížila procesorovou náročnost aplikace o 80%.

Nahoru
17.4.2018 17:36
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

Načítal cca 50. pokaždé stejných tříd pomocí MEF v každé instanci. Načítání jsem udělal statické a pouze jednou, takže to ušetřilo, zejména při běhu unit testů obrovské množství času.

18.4.2018 22:30
Avatar
Avatar
David Hartinger

A co jsi dělal?

18.4.2018 22:22
Avatar

Toto se nachází v zdrojáku Roslynu :D

// Maximum size of tokens/trivia that we cache and use in quick scanner.
// From what I see in our own codebase, tokens longer then 40-50 chars are
// not very common.
// So it seems reasonable to limit the sizes to some round number like 42.
private const int MaxCachedTokenSize = 42;
Nahoru
18.3.2018 13:33
Avatar

Většinou když vyvíjíte aplikaci a spadne, tak to je prostě průser. Já jsem to povýšil na nový level. Moje vícevláknová aplikaci spadne hned 2× po sobě! Windows zobrazí hlášku že neodpovídá, dáte ukončit a pak se objeví ten stejný dialog ještě jednou, protože v Dispatcher crashne i druhé vlákno. :D

Nahoru
15.3.2018 9:52
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

už jo :)

15.3.2018 12:33
Avatar
Avatar
Luboš Běhounek Satik

Máš u toho druhýho vlákna IsBackground nastaveno na true? :)

15.3.2018 12:21
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

Aplikaci s GUI, která docela pravidelně zprostředkovává data v jiném vlákně a vrací je do GUI. Musí být zajištěno pořadí, že vlákna skončí (nebo alespoň se použije správný výsledek) v takovém pořadí v kterém byla vytvořena. A to mi nefungovalo.

15.3.2018 12:19
Avatar

Víte co se stane, když v kódu rozšíření Visual Studia napíšete 2× následující kód?

<ProvideMenuResource("Menus.ctmenu", 1)>
Nahoru
13.3.2018 19:35
Avatar
Avatar
David Hartinger

Jaj :D

14.3.2018 10:14
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

Budete půl dne debugovat, proč vaše jediné rozšíření, sestavuje všechny Vaše menu včetně všech součástí duplicitně.

13.3.2018 19:43
Avatar

Poslední aktualizaci Visual Studia doporučuje 10 z 9 uživatelů.


Nahoru
6.3.2018 9:59
Avatar

Na serveru root.cz chybí obdoba místního článku "Jak začít". V diskuzi, kdy se začátečník ptal "Jak začít" mu byl doporučen jazyk haskell a diskuze pokračovala o monádách :D

https://forum.root.cz/index.php?…

Nahoru
3.3.2018 21:43
Avatar

Dokumentace k současnému VS SDK má v PDF 2114 stránek. Mnohem užitečnější je však dokumentace k VS SDK z verze 2005. Která má necelých 47 tisíc stránek formátu A4. VS 2017 na VS 2005 staví, takže je to podobné.

Nahoru
23.2.2018 20:45
Avatar

Asi jsem přišle na způsob jak znásilnit IntelliSense. Docela by mě zajímalo, jestli možnost rozdělit IntelliSense na dvě části je někde reálně a užitečně použita?


Nahoru
18.2.2018 0:07
Avatar

Dneska jsem se rozhodl analyzovat naši domácí síť. Poměr otevřených spojení po HTTPS vs HTTP vypadá docela dobře, horší je to s IPv6, kterou poskytovatel neřeší.


Nahoru
6.2.2018 21:28
Avatar

Visual Studio SDK Vás naučí že "bracematching" není "brace matching". Ten s mezerou je lepší.

Nahoru
30.12.2017 21:30
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

Můžeš si o tom přečíst dokumentaci. Dá se stáhnout v PDF, má 17 MB a 2113 stránek formátu A4. Sem tam sice odkáže do nějaké jiné dokumentace, ale jinak je to docela ucelené zajímavé čtení.

30.12.2017 23:39
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

Visual Studio SDK používá pro označování textu styly, které se nějak identifikují. Identifikují se naproste nejintuitivnějším způsobem - stringem. Můžeš si nadefinovat svoje vlastní nebo použít výchozí. Škoda že oficiální seznam výchozích neexistuje. na obranu Microsoftu je třeba říct, že v závislosti na nainstalovaných doplňcích je v každé verzi VS a to i napříč stejnou verzí třeba v různých edicích vždycky jiná sada "výchozích". Tím že MS implementuje VS SDK s pomocí MEF tak to není takový problém si celý seznam výchozích nechat vypsat. Ony ty stringy jdou odhadnout intuitivně a tak jsem intuitivně odhadl že pro seskupování souvisejících bude vhodné označení "bracematching". Zjistil jsem, že jsem odhadoval skoro správně. Takový styl sice existuje a vypadá cca. jak má, ale ne úplně. Všechny ostatní editory Visual Studia používají jiný a "bracematching" si snad uživatel ani nemůže nakonfigurovat. "bracematching" je takový vybledlý, asi se používal kdysi. Nejspíš je tam z legay důvodů aby se nějaké 3rd party moduly nerozbili. Tak jsem tedy hledal dál a našel "brace matching", ten už vypadá OK, ale i tak jem s jeho hledání strávil asi 20 minut.

30.12.2017 23:37
Avatar
Avatar
Honza Bittner

Vysvětlíš více pro neznalé Visual Studio SDK? :D

30.12.2017 23:28
Avatar

Tak schválně. Kdo z Vás ví o tom že existuje, případně k čemu je dobrý operátor SOUNDS LIKE v MySQL?

Nahoru
25.12.2017 20:19
Avatar
Avatar
David Hartinger

Tak o tom jsem nevěděl :-O

26.12.2017 11:12
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

trefa

26.12.2017 9:46
Avatar
Avatar
Adam Ježek

Slyším to prvně, ale podle názvu typuju že to hledá stringy s podobnou výslovností

25.12.2017 23:07
Avatar

Věděli jste, že enter je platným znakem/znaky v názvu tabulky nebo sloupce v MySQL/MariaDB?

create table `foo
bar`
(id int not null primary key,
`viceradkovy
identifikator` varchar(50)
)
Nahoru
7.11.2017 20:24
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

ale phpmyadmin to moc nepodporuje. Škoda, taková užitečná funkčnost.

7.11.2017 21:45
Avatar

A rozšiřuje se to i do dalšího DC.


Nahoru
6.11.2017 21:50
Avatar

Padá Microsoft Azure, něco si přejte. Já si přeju, aby to zas obnovili, protože mi nejede VSTS.


Nahoru
6.11.2017 21:33
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

VSTS je něco jako privátní github (možná trochu v korporátnějším stylu) a při registraci si DC vybrat nemůžeš. Dost možná je USA jediná možnost.

7.11.2017 6:51
Avatar
Avatar
Adam Ježek

Jen by mě zajímalo, z jakého důvodu ti vadí pád v USA? To je na sobě závislý, nebo z nějakýho důvodu nehostuješ v EU nebo proč?

6.11.2017 23:23
Avatar

Dnes jsem nainstaloval nový build Windows 10. Stejně jako u předchozí čisté instalace i tentokrát jsem byl překvapen. Zatímco minule jsem byl překvapen, jak to všechno dokázali zmrvit, dneska jsem se divil hned 2×. Jednak jsem přemýšlel, jestli je možné, že to všechno opravili a za druhé jestli instance operačního systému za 8 minut (od bootu instalační flashky po zobrazení plochy) je fór nebo to fakt jde. Zjistil jsem že to fakt jde. Linux se s minimálně dvojnásobným časem může jít bodnout a pokud ještě něco stahuje z netu, tak to může zabalit rovnou.

Instalace naprosto bezproblémová, nainstaloval se na správný disk (což před 2 buildy nezvládl), systém je funkční, samozřejmě svižný, všechno jede. Tři drobné zádrhely. Jednou mi nefungoval taskbar, který jsem asi rozbil mým reg skriptem pro jeho konfiguraci. Podruhé se mi po spuštění PC objevila chyba neplatné uživatelské jméno nebo heslo ještě před přihlášením, což asi způsobila moje dramatická změna uživatelského jména ve verzi Home, kde to oficiálně nejde. Při druhém spuštění už normálně. A do třetice: poprvé jsem zažil problémy s instalací ovladače NVIDIA z Windows Update, který skončil chybou, po restartu už instalace prošla). Všechny tři problémy snadno vyřešila metoda vypnout a zapnout (systém jsem kvůli instalaci programů stejně několikrát instaloval, takže problémy se fixnuly ještě než jsem je začal řešit).

Navíc mi přijde systém trochu hezčí, takže za mě win win.

Nahoru
26.10.2017 23:03
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

Používám ten jejich download tool. Obvykle to nechávám stahovat přímo na flashku, ale letos jsem stahoval ve škole, takže ISO (přes media creation tool) a doma přehrál.

Aktualizace se stahoval jedna, netrvala déle než minutu.

Ovládací panely tam jsou a nejspíš ještě budou. Staré ovládací panely umožňovali, že si tam 3rd party aplikace (třeba Java, ImDisk, atd) mohli přidat svoje položky, což nové neumí, takže si myslím, že staré t s námi ještě hodně dlouho budou. Nové jsou stále vylepšovány, i přesto stále na některé věci (i systémové) je třeba použít staré. Nově však například jde z nového ovládacího panelu nastavit hostname, což se kdysi muselo dělat přes staré.

27.10.2017 14:22
Avatar
Avatar
Adam Ježek

Už taky budu muset reinstallovat, minule jsem vybral špatné iso a zjistil to až po dvou týdnech, když se začal systém postupně mrvit, a už se mi nechtělo znova všechno instalovat, takže jenom záplatuju nebo ignoruju :D

Odkud to bereš? Já když sem naposled použil ten jejich download tool, co stáhne a rovnou vypálí na flashku, tak sem další dva dny instaloval aktualizace (čekal sem že čerstvě stažený od MS by mohlo být aktuální).
Btw, sou tam ještě pořád ovládací panely?

27.10.2017 13:32
Avatar

Právě jsem se zbavil poslední drátové závislosti mé stařičké Lumie 920 - sluchátek. Bezdrátová jsou boží.

Nahoru
20.9.2017 17:09
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

jo baterka je hooodně otravná.

20.9.2017 18:13
Avatar
Avatar
David Hartinger

Mám to tak už několik let, jediná nevýhoda je když dojde baterka. Ale pořád lepší než utrhané kabely.

20.9.2017 18:04
Avatar

Tak po chvilce snažení mám SSL na https://misaz.cz na A+.


Nahoru
11.9.2017 15:03
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

Dokonce jsem přežil (nebo to tak alespoň zatím vypadá) nasazení HSTS.

11.9.2017 18:27
Avatar

Dáme si hádanku. Co dělá následující regex (používaný v PHP)?

$re = '/(?<!\\\\)\\\\(?!\\\\)/';
Nahoru
3.9.2017 20:05
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

A přitom je to easy peasy, jen je třeba znát lookbehind a lookahead, resp. v jejich negativních variantách a prodrbat se sérií escaování. Pokud si odmyslíme PHP escapování tak regex vypadá

(?&lt;!\\)\\(?!\\)

protože zpětné lomeno se musí v regexu escapovat, tak je tam pokaždé 2×, když si to odmyslíme, regex bude vypadat následovně

(?&lt;!\)\(?!\)

Ty první závorky jsou lookbehind, což řeší, že obsahu nesmí předcházer \ a ty druhé závorky jsou lookahead, který zase řeší, že obsahu nesmí následovat \ a samotný obsah musí být \. Tzn. hledá to všechny \, které nejsou sami odescapovány nebo neescapují jiné lomeno. Tzn. \n vybere \ před n, ale \\ nevybere nic (protože pro první \ selže negativní lookafter a pro druhé lookbehind).

11.9.2017 18:36
Avatar
Avatar
David Hartinger

Na to nikdo nepřijde :D

11.9.2017 17:57
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

nepovím, to je hádanka. Kolik bodů nabízíš vítězovi? :D

3.9.2017 20:16
Avatar

Visual Studio 2017.3 je něco mezi dobrodružstvím, častým překvapením a přehlídkou chybových hlášek o kterých jsem nevěděl, že existují či loterií jestli se na po 6 restart podaří správně inicializovat nástroje pro správu verzovacího systému, či bude restartovat po sedmé. Škoda že neexistuje jednoduchá možnost downgrade na 2017.2.

Nahoru
1.9.2017 23:08
Avatar
Avatar
David Jančík

Lul, já mám furt VS Premium 2013 :D A je hustý, že JetBrains vydali svoje vlastní .NET IDE O.O

2.9.2017 9:22
Avatar

Word umí převádět rovnice z psaného textu na krásný formát přímo, intuitivně a jednoduše. Boží. Jednoduchost. Dokonalost.

Nahoru
25.8.2017 22:16
Avatar

když už na SSH zkoušíte brute force, tak to dělejte jen pokud je ten port otevřený. https://www.abuseipdb.com/…5.152.162.13 například útočí i na servery se zavřeným portem 22. :D Zajímala by mě úspěšnost.

Nahoru
17.8.2017 21:54
Avatar

Víte co znamená tato chyba? Můžete hádat. Pokud si vzpomenu, tak za týden napíšu co ji způsobuje.


Nahoru
31.7.2017 7:45
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

chyba je jednoduchá. PHP na Windows můžete buď instalovat instalátorem a pak ho odinstalátorem odinstalovat nebo ho můžete prostě rozbalit ze zipu, zavést do IIS a odinstalovat ho tak, že ho smažete a odeberete vazbu z IIS. Pokud vazbu však ručně neodeberete...

17.8.2017 21:56
Avatar
Avatar
David Hartinger

Wut?

31.7.2017 10:23
Avatar

Nevýhoda IDE je, že když nejde zvyklí psát koncové značky v HTML a musíte to udělat ručně, tak vždycky přemýšlím co je správně.

<span></span>
<span><span/>
<br/>
</br>
Nahoru
29.7.2017 17:41
Avatar
Avatar
Honza Bittner

Tak možná by bylo vhodné se naučit význam jednotlivých konstrukcí, a ne je bez pochopení bušit v IDE? :-)

30.7.2017 9:55
Avatar

Na trhu se objevili docela zajímavé chytré žárovky. https://www.czc.cz/…ink/produkty

Nahoru
23.7.2017 12:20
Avatar
Avatar
Adam Ježek

Myslím, že si radši koupím LEDpásek a píchnu na ESPčko. Je dobře, že se všichni stále snaží, ale litr za žárovku nedam.

23.7.2017 14:41
Avatar

Hurá!! Našel jsem jazyk který ode mě získává titul Král jednoduché přenositelnosti napříč platformami. Je jím ...

...

...

...

...

Python

Na rozdíl od node.js, phantom.js a PHP na Debianu a Raspbianu funguje úplně stejně jako na Windows (ale jako fakt úplně, není třeba změnit ani řádek kódu, ani jeden). Dokonce i volání z cronu funguje naprosto (ale opravdu) stejně jako volání z terminálu. Prostě boží. Simple. Stupid. Nechápu jak to ti ostatní dělají, že při volání z cronu se vždycky něco pose*e.

Nahoru
14.7.2017 23:15
Avatar
Avatar
Adam Ježek

No hurá, to ti to trvalo :D

15.7.2017 0:30
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

to myslím akorát načítalo soubory ze špatné složky.

15.7.2017 0:09
Avatar
Avatar
David Hartinger

V PHP jsem s přenositelností moc problémů neměl, jen jednou tam jinak fungovalo lockování souborů, ale to by bylo v Pythonu asi taky, když to dělá OS. Co ti tam nešlo?

15.7.2017 0:07
Avatar

Právě jsem v PHP použil následující řádek :D

eval("class PHPUnit_Framework_TestCase {}");
Nahoru
5.7.2017 23:54
Avatar
Avatar
David Hartinger

Autoloader by to nenačítal, někam bys to zašil a jen bys nahradil ten řádek s eval za řádek s require tohoto souboru. eval je to samé jako bys někde vygeneroval soubor s tím kódem a pak zavolal require, také spustí kód.

6.7.2017 23:11
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

Mohl, ale pak by můj autoloader (primární) to načítal při spouštění testů, kde musí být načtena ta správná originální třída autoloaderem PHPUnit. Přišlo mi jako cesta menšího zla udělat toto, než podmínkovat o jaký běh se jedná. Jadna taková podmínka v tom systému už je a jako fakt jedna stačí...

6.7.2017 21:12
Avatar
Avatar
David Hartinger

Ale víš, že bys to mohl normálně uložit do nějakého souboru a zavolat require()? :D

6.7.2017 18:28
Avatar

Mít 16 Gb Ram si ani nevšimnete, když Vaše aplikace udělá něco takového.


Nahoru
1.7.2017 19:58
Avatar

Limit fastethernetové NIC na RPI je znát.


Nahoru
16.6.2017 17:58
Avatar

Linuxem jsem si rozbil zavaděč Windows, tak jsem ho ručně opravil a po úspěšném nabootování mě čeká další překvapení. 1 desktop.ini vpravo, druhý vlevo, tak jsem jeden odstranil. :D naivně jsem čekal, že když je na desktopu nějaký bug že se soubor zobrazuje 2× odstraněním jednoho zmizí i druhý, ale nestalo se tak. Těžko říct jestli je tedy bug i v mazání soubor. :D


Nahoru
3.6.2017 0:44
Avatar

A rozbitý instalátor...

Nahoru
24.5.2017 17:31
Avatar
Avatar
Michal Žůrek - misaz

vytváří chybné EFI oddíly a ještě ku všemu na špatném disku.

17.6.2017 15:31
Avatar
Avatar
David Hartinger

Jakto?

24.5.2017 17:45
Avatar

Windows 10 má novou kalkulačku. Hurá! Konečně funguje i umocňování.

Nahoru
24.5.2017 12:20
Avatar

dneska jsem zjistil, že někdo na moji stránku přišel přímo z http://www.bing.com/search?…

Nahoru
12.5.2017 18:18
Avatar
Avatar
Neaktivní uživatel

To asi musel hodně listovat :D

12.5.2017 22:48