Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Enlaps: jednoduchá tvorba time-lapsů

Time-lapse (časosběr) je oblíbená forma videa, která zachycuje velmi dlouhý časový úsek na několikasekundovém záznamu (například západ slunce, růst květu, pohyb lidí ve městě, apod.). Časosběrné video je složeno z fotek (standardně 25 fps), které jsou foceny v určitém časovém intervalu (např. 10 sekund). Na Kickstarteru se objevil fotoaparát ENLAPS Tikee, který slouží právě k pořizování time-lapsů. Práci by měl ušetřit nejen amatérům, ale převážně profesionálům a milovníkům focení.

Enlaps Tikee
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Disponuje dvěma senzory Sony Exmor R s maximálním rozlišením 16 MPx, monokrystalickým fotovoltaickým panelem s výkonem 4.5 Wp a LiFePO4 (lithium-železo-fosfátovým) akumulátorem (kapacitu výrobce neudává), který na jedno nabití vydrží týden (bez použití sluneční energie a s 10 minutovým intervalem snímání). Dále výrobce slibuje IP54 certifikaci (částečná odolnost proti prachu, ochrana proti vodě stříkající ze všech úhlů) a práci za okolní teploty -10 až +45 °C.

Tikee

Fotografie zaznamenává na MicroSD kartu s kapacitou až 128 GB, nebo je nahrává do cloudu. Tikee můžete ovládat bezdrátově pomocí webové aplikace. Ta automaticky vytváří z fotografií time-lapse, který můžete následně editovat nebo sdílet s ostatními. Bezdrátová komunikace probíhá pomocí Bluetooth a Wifi. Dostupná je i verze PRO, která komunikuje i přes mobilní sítě a má zabudovaný GPS modul.

Webová aplikace

Wifi verze se bude prodávat za 600 euro (cirka 16 tisíc korun) a PRO za 750 euro (20 tisíc korun). Předobjednat si jej můžete za 500 euro (wifi) a 600 euro (PRO).


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 26.12.2015 22:48
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Martin Novotný:27.12.2015 13:16

Timelapse umí každý chytrý telefon. Pokud budu potřebovat profi kvalitu, použiju zrcadlovku (některé to umí a pokud ne, stačí dokoupit dálkovou spoušť s časovačem ba 10$) Takže pro tohle moc využití nevidím, za tu cenu...

 
Odpovědět
27.12.2015 13:16
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.