Swift týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

GPS lokátor do jízdního kola

Sherlock je malé zařízení, které má zabránit krádežím jízdních kol. Vzhledem ke svým kompaktním rozměrům se skryje do řídítek a je tak téměř nemožné jej objevit. Samo o sobě samozřejmě krádežím zabránit nemůže, usnadní však policii hledání ztraceného bicyklu.

Sherlock

(instalace do řídítek kola, zdroj: Indiegogo)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Kolo dokáže vysledovat s přesností až na 5 metrů, díky integrovanému GPS modulu. Informace o svoji poloze sdílí přes internet díky slotu na SIM kartu. Komunikovat může také prostřednictvím Bluetooth verze 4.0. Gadget Sherlock je napájen vlastní baterií, která vydrží až týden na jedno nabití, nabíjí se přes klasický microUSB kabel. Aby správně fungoval, musí být propojen s mobilním telefonem se systémem Android 4.4 nebo iOS 8.0 a vyšší.

Sherlock

(Sherlock, zdroj: Indiegogo)

Nejprve je potřeba spárovat Sherlock s mobilním telefonem a nainstalovat jej do řídítek jízdního kola. Pokud kolo opouštíte, v aplikaci nastavíte zámek a gadget začne kolo sledovat. Akcelerometr a gyroskop zaznamenávají veškeré dění s kolem a pokud se začne pohybovat, jeho majiteli se zobrazí upozornění v telefonu a trasa, kudy se bicykl pohybuje.

Sherlock aplikace

(Sledování kola v aplikaci, zdroj: Indiegogo)

Za 129 dolarů (3100 korun) si můžete objednat základní verzi gadgetu, pokud si 40 dolarů (necelých tisíc korun) připlatíte, dostanete i internet na jeden rok. Předpokládané doručení je plánováno na leden 2017.

Zařízení Sherlock, které Vám pomůže vysledovat ztracené kolo, naleznete na serveru Indiegogo


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 23.5.2016 10:48
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Jan Swiatkowski:24.5.2016 15:05

Dobrá věc, ;-)
podle mě to hodně pomůže při odcizení kola!
Dále pak pro půjčovny kol :-D

Odpovědět
24.5.2016 15:05
V jednoduchosti je krása...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.