Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Powerbanka nejen pro notebooky

Přenosných nabíječek pro mobilní telefony je na trhu jako máku, jen málokteré z nich však umožňují nabíjet i notebook nebo jakékoliv jiné zařízení, které se připojuje do zásuvky. Los Angelský tým Omnicharge přišel s powerbankou, která to dokáže a oproti konkurenci toho zvládne ještě víc.

Omnicharge

(obr. zdroj: Indiegogo)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Powerbanka disponuje jednou americkou zásuvkou (typ B), dvěma USB porty, OLED displejem a trojící ovládacích tlačítek. Kapacita činí buď 13600 mAh anebo 20400 mAh. Zásuvkový adaptér zvládne dodávat střídavý i stejnosměrný proud, střídavý až s výkonem 65 W (menší PB) nebo 100 W (větší powerbanka). Zbytek specifikací je shrnut v tabulce níže.

Specifikace
Specifikace

(obr. zdroj: Indiegogo)

Výrobce pak vyzdvihuje další vlastnosti powerbanky Omnicharge:

  • Účinnost: Účinnost dosahuje až 90 %. V případě, že je nabíječka v pohotovostním režimu, baterie jsou kvůli úspoře odpojeny od obvodu.
  • Rychlost: V případě, že je používán pouze jeden USB port, jeho výstup činí 5V/4.8A. Pokud jsou používány oba porty současně, součet proudů nepřesáhne 4.8 Ampérů.
  • Průtokové nabíjení: Powerbanka může být nabíjena a zároveň nabíjet další zařízení. Najednou může nabíjet až 3 zařízení, poslouží tak také jako přepěťová ochrana nebo rozbočovač.
  • Adaptivní nabíjení: Powerbanka sama zvolí nejvhodnější výstupní napětí pro co nejrychlejší nabití připojeného zařízení.
  • Monitorování v reálném čase: Všechny důležité informace o stavu se zobrazují na displeji.

Omnicharge PRO (s kapacitou 20400 mAh) lze v předprodeji objednat na serveru Indiegogo za 129 dolarů (cirka 3150 korun), Omnicharge (13600 mAh) za 99 dolarů (přes 2400 korun). Předpokládané doručení je v listopadu 2016. Poštovné do Česka stojí 18 dolarů (necelých 450 Kč).

Powerbanku naleznete na serveru Indiegogo


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 8.7.2016 12:05
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
ostrozan
Redaktor
Avatar
ostrozan:8.7.2016 23:17

To muselo dát práce dát do jedné krabice akumulátor,na­bíječku a měnič a vymyslet....... UPSku :-) :-) :-)

a skoro 5A na USB !?!? - kolik USB kabelů je na takový proud dimenzovaných? A o konektoru samotném si taky moc iluzí nedělám - konecnonců byl vyvinut pro standard kdy se počítalo s 0.5 A na konektor

mimochodem zmínka o poštovném dobrá - ale fakt nevím co bych si počal se zařízením na 120V 60Hz (já osobně teda mám v síti 230V při 50Hz)

no nic jdu hodit na kickstarter svůj nový objev - přišel jsem na to, že když na tenké volframové vlákno přiložím napětí, tak to svítí ještě potřebuju milion dolarů na to abych to doladil
:-D :-D

 
Odpovědět
8.7.2016 23:17
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Masud Parvez
Člen
Avatar
Masud Parvez:21.7.2016 10:47

Pretty cool. I personally think ChargeTech’s portable power outlet is a better product because it has higher 27,000mAh battery capacity, cheaper, soft touch satin finish, ships immediately via Amazon.com, and they even have a new 48,000mAh version with 2 AC outlets and 250W of power launching soon.

 
Odpovědět
21.7.2016 10:47
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.