Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Proměňte iPhone na kompaktní fotoaparát

Dnes již většina lidí používá k focení výhradně mobilní telefon. Je to rychlejší a pohodlnější než s sebou nosit fotoaparát a kvalita pořízených fotografií je pro většinu uživatelů plně dostačující. Tohoto trendu využil tým vývojářů Miggo, který na Kickstarteru prezentuje „pouzdro“ pro iPhone, které velmi usnadňuje focení s telefonem.

PICTAR

camera-grip PICTAR pro iPhone, zdroj: Kickstarter

Cílem je uživatelům iPhonů co nejvíce usnadnit focení jejich telefonem. Pictar nabídne spoustu prvků, které se o to postarají. Na žádném fotoaparátu nesmí chybět namačkávací tlačítko pro pořízení snímku. Zde je umístěno na pravé straně tak, jak jsou všichni zvyklí ze zrcadlovek i kompaktů. Jelikož ne vždy je pohodlné zoomovat gestem známým jako pinch-to-zoom, otočné tlačítko pro přiblížení/oddálení přijde vhod. Pokud na něj kliknete, přepnete na přední fotoaparát.

selfie
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pictar lze použít jak se zadním, tak i s předním fotoaparátem, zdroj: Kickstarter

Nechybí ani kolečko pro ovládáni expozice, nebo kolečko, které slouží k přepínání režimů focení. K dispozici jsou tyto režimy:

  • Automatika
  • Portrét
  • Krajina
  • Sport
  • Sníh
  • Selfie
  • Video

Pro pokročilé fotografy jsou ak dostupné tyto tři režimy:

  • Priorita závěrky
  • Priorita ISO
  • Manuál

K fungování je potřeba aplikace, která s krytem komunikuje přes Bluetooth. Ke krytu je možné připevnit náramek na ruku nebo na krk. Zespodu se také nachází zdířka pro připevnění ke stativu (1/4“). Můžete připevnit i externí příslušenství pro fotoaparáty, například blesk. Aplikace s ním však neumí spolupracovat.

kompatabilita

kompatibilita, zdroj: Kickstarter

Základní verzi si můžete předobjednat za 90 dolarů, což je cirka 2000 korun. Předpokládané doručení je v listopadu 2016.

PICTAR naleznete na crowdfundingovém serveru Kickstarter


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 24.4.2016 17:38
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!