Spotify chce koupit SoundCloud

Spotify chce podle Financial Times koupit SoundCloud, službu pro šíření hudby zdarma. Ten, kdo hudbu nahraje, si může vybrat, zda dá k dispozici i odkaz ke stažení či zakoupení, nebo soubor nechá k dispozici pouze pro streaming.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Spotify by si touto akvizicí značně rozšířilo počet uživatelů svých služeb. To ale nemusí být jediný důvod akvizice, Spotify chce, naprosto logicky, zůstat o krok dále před Apple Music, kterou sice překonává počtem uživatelů (Spotify nedávno ohlásilo 40 milionů platících uživatelů a 100 milionů uživatelů celkem, Apple Music se drží na 17 milionech), Apple Music ale často nabízí různé exkluzivity, které se na konkurenčních službách objeví se spožděním v řádu několika týdnů, což se Spotify nelíbí. Se SoundCloudem by mohlo nabídnout menší, nezávislé umělce, což je oproti Apple Music velká výhoda. Tam se sice menší umělci dostanou snáz než na Spotify, i tak ale nejde o jednoduchý proces.

Spotify by se tímto krokem také mohlo stát lákavějším pro investory, kteří by v něm spolu se SoundCloudem viděli mnohem větší potenciál.

Obě společnosti odmítly situaci serveru VentureBeat okomentovat a tak se můžeme spolehnout pouze na rumory.

Zdroj: VentureBeat


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsala 29.9.2016 19:39
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
buri
Člen
Avatar
buri:3.10.2016 19:02

Super, ale keby radšej do desktop verzií konečne zabudovali to najzákladnejšie čo sa dá - equalizér.

Odpovědět
3.10.2016 19:02
Prvý dojem klame!
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Tomáš Hons
Člen
Avatar
Tomáš Hons:3.10.2016 19:57

A co máš za zvukovku? Realteky maj svůj vlastní software kde je ekvalizér, kterej pak platí globálně, popřípadě jdou vytvořit profily. Pokud nemáš, je další možnost takovýto software, který pracuje stejně, nainstalovat.

 
Odpovědět
3.10.2016 19:57
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.