PHP týden Předvánoční slevová akce
Další šance dokončit svůj projekt a získat ceny v hodnotě 10.000 Kč! Pokračování úspěšné letní soutěže - ITnetwork winter
Využij předvánočních slev a získej od nás 20 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá PHP týden se slevou na e-learning až 80 %

Spotify mění politiku, nový obsah může být pouze pro platící

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V současné době je na Spotify možné poslouchat veškerý obsah bez ohledu na to, zda si uživatel platí Spotify Premium či nikoli. Nová dohoda Spotify a Universal Music Group tomu však může v budoucnu zabránit, dává totiž hudebníkům možnost zvolit si, zda budou nová alba dostupná ihned všem, nebo si na ně neplatící uživatelé až dva týdny počkají.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Netěží z toho však jen Universal Music Group a hudebníci, ale i samotné Spotify. To totiž bude UMG vyplácet menší částky. Spotify tak nejen získá další platící zákazníky, ale i větší podíl z výdělku. Daniel Ek, CEO a zakladatel Spotify, se k tématu vyjádřil. "Víme, že ne každé album každého hudebníka by mělo být vydáváno stejným způsobem, a proto jsme s UMG pracovali na nové, flexibilní politice vydávání," řekl Ek.


Daniel Ek, zakladatel Spotify

Možnosti omezovat, zda se nové nahrávky dostanou k neplatícím uživatelům ve stejnou chvíli, jako k těm platícím, by si přitom měli v blízké době se Spotify dohodnout i dva další velké labely, Warner Music Group a Sony Music Group. Universal Music Group jim tak vlastně vyšlapala cestu. U ostatních služeb labely takové problémy řešit nemusí, protože Spotify jako jediné z velkých hráčů poskytuje členství zdarma.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 4.4.2017 21:32
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!