September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Spotify mění politiku, nový obsah může být pouze pro platící

V současné době je na Spotify možné poslouchat veškerý obsah bez ohledu na to, zda si uživatel platí Spotify Premium či nikoli. Nová dohoda Spotify a Universal Music Group tomu však může v budoucnu zabránit, dává totiž hudebníkům možnost zvolit si, zda budou nová alba dostupná ihned všem, nebo si na ně neplatící uživatelé až dva týdny počkají.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Netěží z toho však jen Universal Music Group a hudebníci, ale i samotné Spotify. To totiž bude UMG vyplácet menší částky. Spotify tak nejen získá další platící zákazníky, ale i větší podíl z výdělku. Daniel Ek, CEO a zakladatel Spotify, se k tématu vyjádřil. "Víme, že ne každé album každého hudebníka by mělo být vydáváno stejným způsobem, a proto jsme s UMG pracovali na nové, flexibilní politice vydávání," řekl Ek.


Daniel Ek, zakladatel Spotify

Možnosti omezovat, zda se nové nahrávky dostanou k neplatícím uživatelům ve stejnou chvíli, jako k těm platícím, by si přitom měli v blízké době se Spotify dohodnout i dva další velké labely, Warner Music Group a Sony Music Group. Universal Music Group jim tak vlastně vyšlapala cestu. U ostatních služeb labely takové problémy řešit nemusí, protože Spotify jako jediné z velkých hráčů poskytuje členství zdarma.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsala 4.4.2017 21:32
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!