Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Acer Switch Alpha 12: 2v1 s vodním chlazením

Vodní chlazení bylo vždy výsadou stolních počítačů. Před půl rokem se o průlom pokusil Asus, když představil herní laptop s vodním chlazením. Ovšem nebylo plnohodnotné, počítač se stále chladil měděnými chladiči s větrákem, ovšem skrz chladič byly vedeny měděné trubky. Při připojení masivní dokovací stanice začala trubkami proudit kapalina, tudíž notebook sám o sobě nebyl schopný vodního chlazení.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nyní ale Acer představil 2v1 zařízení, Switch Alpha 12, kde už plnohodnotné vodní chlazení nalezneme. V jeho vnitřnostech je uzavřený vodní okruh ve kterém skutečně proudí kapalina. Jenže nehledejte zde masivní radiátory a čerpadlo jako u stolního počítače. Teplo se z kapaliny uvolňuje na plochu zadního krytu, a kapalina není uváděna do pohybu čerpadlem. Místo klasické vody totiž byla použita kapalina s nízkým bodem varu, tudíž když se kapalina dostane do styku s teplem z procesoru, přejde do plynného stavu, čímž zvýší svůj objem a uvede kapalinu v celém systému do pohybu. Vše bez čerpadel a větráků, tudíž Switch nabídne tichost pasivního chlazení, ale zároveň nízké teploty, které se s pasivním chlazením dosáhnout nedají.

Vodní okruh Vodní okruh, zdroj: Acer

Další předností Switche Alpha 12 je USB-C, tudíž při připojení doku zobrazení na 4K monitoru. Uvnitř tepe procesor Skylake 6. generace. Dotykový display má rozlišení 2160x1440 pixelů a jedná se o IPS panel. Nad ním se nachází webkamera v rozlišení 1080p. Úložiště nabídne 128/256/512 GB SSD a RAM bude 4/8 GB DDR3 SRAM. V příslušenství je odnímatelná klávesnice a stylus.

V prodeji bude na přelomu května a června, zatím jen v USA a Číně v přepočtu za necelých 15 000 CZK

Zdroj: Windows blog


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 24.4.2016 16:41
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (5)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!