Anonabox - instantní Tor v krabičce

Všichni jistě znáte Tor - šifrovanou anonymní cibulovou síť. Ve zkratce se jedná o síť, kde je veškerá komunikace několikanásobně šifrována, neboli "obalována do vrstev", odtud ta cibule. Jak pakety putují internetem, jdou od zařízení k zařízení, kde se postupně rozbalují, až nakonec vylezou ven v cíli a je teoreticky nemožné zjistit odkud přišly. Cibulová síť je nejčastěji je používána prohlížečem Tor. Pokud chcete používat Tor i mimo prohlížeč, je tu například OS Tails. Použití Toru pro veškerou komunikaci je však obtížné. Nyní se objevilo zařízení anonabox, které je schopné šifrovat vše, co přes něj projde.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Stačí ji jen zapojit mezi internet a router (popřípadě počítač), a veškerá komunikace jde přes Tor. Objevila se na kickstarteru s cílem 7,500 dolarů. Zájem o ni není malý, o tom svědčí i to, že přispívání bylo zastaveno na $585,549 při skoro 9 tisících investorech. Někteří možná namítnete, že něco tu již dříve bylo, ale tato krabička je ze všech nejlevnější, nejjednodušší a navíc - je opensource. Zdrojový kód je naprosto otevřený, takže kdokoliv si ho může prohlídnout a popřípadě zjistit, jestli je opravdu anonymní. Cenově by se krabička měla pohybovat okolo 45 dolarů.

Co myslíte? Použili byste ji?


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 19.10.2014 22:34
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Richard
Člen
Avatar
Richard:19.10.2014 22:41

A co ta kontroverze okolo projektu, už se to vyřešilo?

Odpovědět
19.10.2014 22:41
$action = $_GET['Life']; | Když dáš mínus, napiš proč!
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovědět
20.10.2014 18:02
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.