Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Apple má problémy s nabíječkami

Apple ročně vyprodukuje velký počet produktů a k nim je třeba i odpovídající počet nabíječek. S těmi má ale Apple poslední dobou problémy a spouští celosvětové výměnné programy.

Koncovka, která zůstávala v zásuvce

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

První výměnný program, který Apple spustil, se týká Evropských koncovek pro nabíječky MacBooků a iPadů vyrobených od roku 2003 do roku 2015 - celkem jde o stovky milionů kusů. Problém spočívá v tom, že se v některých případech uvolní kolíky a při vytahování nabíječky zůstanou v zásuvce - uživatele pak ohrožují dva trčící dráty, které mohou způsobit vážné zranění elektrickým proudem. Novější koncovky jsou slisované z jednoho kusu plastu a oddělení tedy nehrozí. Co je pro uživatele plus, je fakt, že s vadnou koncovkou a sériovým číslem zařízení stačí zajít do nejbližšího autorizovaného servisu a bez papírování odchází za minutu s novou koncovkou domů. Program se vztahuje na všechny koncovky, tedy i na ty, kterým již vypršela záruka.

Kabel, který nenabíjí

Novější program zase řeší vadné kabely k novým MacBookům, které na vše používají USB-C konektor. Tyto kabely totiž mohou přestat nabíjet. Problém Apple řeší stejným stylem, jako u koncovek k běžným MagSafe nabíječkám - stačí navšítivit servis s nabíječkou a sériovým číslem zařízení.

Vadné kabely na sobě nemají sériové číslo

Zdroj: Apple


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala 16.2.2016 20:07
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!