Apple má problémy s nabíječkami

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Apple ročně vyprodukuje velký počet produktů a k nim je třeba i odpovídající počet nabíječek. S těmi má ale Apple poslední dobou problémy a spouští celosvětové výměnné programy.

Koncovka, která zůstávala v zásuvce

První výměnný program, který Apple spustil, se týká Evropských koncovek pro nabíječky MacBooků a iPadů vyrobených od roku 2003 do roku 2015 - celkem jde o stovky milionů kusů. Problém spočívá v tom, že se v některých případech uvolní kolíky a při vytahování nabíječky zůstanou v zásuvce - uživatele pak ohrožují dva trčící dráty, které mohou způsobit vážné zranění elektrickým proudem. Novější koncovky jsou slisované z jednoho kusu plastu a oddělení tedy nehrozí. Co je pro uživatele plus, je fakt, že s vadnou koncovkou a sériovým číslem zařízení stačí zajít do nejbližšího autorizovaného servisu a bez papírování odchází za minutu s novou koncovkou domů. Program se vztahuje na všechny koncovky, tedy i na ty, kterým již vypršela záruka.

Kabel, který nenabíjí

Novější program zase řeší vadné kabely k novým MacBookům, které na vše používají USB-C konektor. Tyto kabely totiž mohou přestat nabíjet. Problém Apple řeší stejným stylem, jako u koncovek k běžným MagSafe nabíječkám - stačí navšítivit servis s nabíječkou a sériovým číslem zařízení.

Vadné kabely na sobě nemají sériové číslo

Zdroj: Apple


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 16.2.2016 20:07
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!