Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Apple už nechce vlastní monitor, spolupracuje s LG

Apple před několika měsíci ukončil prodej Thunderbolt Displaye, který měl na dnešní dobu velmi zastaralé parametry - rozlišení pouze 2560×1400, tedy 104 pixelů na palec, Thunderbolt první generace, USB 2.0 a zastaralý FireWire 800, který dnes již skoro nikdo nepoužívá. Zvláště při ceně 31990CZK byl Thunderbolt display velmi předražený monitor, který již nestačil na potřeby současných uživatelů Maců, kteří jsou zvyklí na retina displeje.


LG UltraFine 5K; Zdroj: Apple

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Vlastní náhradu Apple nevydal, začal ale spolupracovat s LG na monitorech LG UltraFine. Ty nabízí, resp. větší variantu teprve bude nabízet, ve dvou provedeních - 4K s rozlišením 4096×2304 a úhlopříčkou 21.5 palců za 19999CZK a větší, 5K variantu s rozlišením 5120×2880 a úhlopříčkou 27 palců za 36999CZK. Větší varianta bude k dispozici od prosince, ta menší je na Apple Online Store dostupná již nyní s doručením do 5-7 týdnů. Obě varianty budou mít také integrované reproduktory.

Monitor se připojuje pomocí USB-C tak, aby byl použitelný i s nejnovějšími MacBooky a MacBooky Pro, na svém těle má pak další 3 porty USB-C, slouží tak i jako hub. 5K varianta bude k přenosu obrazu využívat Thunderbolt 3, na portech se ale nic nezmění. Monitory budou bohužel nepoužitelné se staršími Macy, které nemají USB-C.

LG s Applem spolupracuje velice úzce, přímo pomocí funkčních kláves na Macu, případně pomocí Touch Baru, bude možné upravovat hlasitost integrovaných reproduktorů a jas displeje.

Zdroj: Apple


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala 31.10.2016 11:25
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!