Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Axis Vidius - nejmenší dron s kamerou.

Na truhu je již spoustu malých dronů, že je skoro nemožné trhnout rekord o nejmenší dron. A tak se ho společnost Axis drones pokusila překonat jinak. S nejmenším dronem na světě s kamerou.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nový dron je jmenuje Axis Vidius a jedná se o kvadrokoptéru, která je velká pouze 3.8 centimetrů a je schopná streamovat video v kvalitě 420p, ale také jej nahrávat, zatím ale není jasné zda do paměti nebo na např. microSD kartu. Moc velká kvalita to není, ale hej, máte nejmenšího drona s kamerou na světě. Jelikž dron váží pouze nějakých 240 gramů, nesplňuje limit FFA a tudíž nemusí být registrován.

Dron lze nabíjet přes USB a na jedno nabytí trvající zhruba 20 minut výrobce slibuje 5-7 minut ve vzduchu. Primární ovládání je klasicky ovladačem na frekvenci 2.4 GHz, ale je také možné drona ovládat pomocí chytrého telefonu nebo tabletu přes Wi-Fi, přes kterou bude také streamované video z dronu. Axis Vidius je již k prodeji formou předobjednávek, ale doručení je slibováno nejpozději do 29. ledna. Zatím je ve slevě za cenu 75 USD (zhruba 1 800 CZK), ale po 7. lednu bude k dostání za cenu 95 USD (zhruba 2 300 CZK).

Zdroj: Engadget


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 4.1.2016 8:11
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Artas
Redaktor
Avatar
Artas:4.1.2016 9:13

Vypada zajimave. Jen bych opravil, ze ve vzduchu vydri 5 - 7 minut. 20 minut je doba nabijeni. ( http://axisdrones.com/…st-fpv-drone )

 
Odpovědět
4.1.2016 9:13
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Adam Ježek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Artas
Adam Ježek:4.1.2016 9:17

Mas pravdu, nejak sem to prehlid, diky, pak to opravim.

Odpovědět
4.1.2016 9:17
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.