Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Elektrická vidlička generující chutě

Představte si, že jste na dietě a musíte jíst brokolici, která vám vůbec nechutná. Žádný problém, vezmete si speciální vidličku a brokolice najednou chutná jako řízek. Tedy skoro.

Elektronická ochucovací vidlička, která zatím nemá žádný oficiální název, byla vyvinuta v Rekimoto Lab, laboratoří, které jsou součástí Tokyjské univerzity. Vidlička se na první pohled od normální liší pouze tím, že má tlustší držadlo a je na něm tlačítko. V držadle je totiž umístěna Li-ion baterie a obvod, který má na starosti řízení elektronických impulzů. V nich je totiž celá magie vidličky - chuť je měněna zapomoci elektronických impulzů, které stimulují chuťové buňky na jazyku.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Vidlička je určena primármě pro osoby na dietě, ovšem řízek z brokolice ještě neudělá. Zatím umí pouze přidat 3 chutě - slanost, kyselost a chuť železa. Byla vyvinuta pro použití v místním projektu "No Salt Restaurant", díky kterému si pacienti s bezsolnou dietou mohou vychutnat plnou chuť jídla bez soli, aniž by ohrožovali svůj zdravotní stav.

Míra ovlivnění chutě je regulovatelná na 3 různé úrovně, nicméně výsledek vždy záleží na chuťových zvycích, věku a dalších faktorech.

Celkové výrobní náklady na prototyp byly 2 000 JPY (cca 420 CZK). Jelikož se zatím jedná pouze o univerzitní prototyp, nelze předpokládat, že se v dohledné době rozšíří na pulty obchodů.

Zdroj: Nikkei Technology


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 28.3.2016 16:23
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Ondřej Langr (andysekcze):28.3.2016 17:01

Co od nich příjde příště? Talíř co ti nasimuluje vůni? :D

Odpovědět
28.3.2016 17:01
I have a charger. I have Note 7. Umh I haven't Note7.
Avatar
Jan Lupčík
Super redaktor
Avatar
Jan Lupčík:28.3.2016 18:05

Nechci rýpat, ale někoho to může zmást. 2. odstavec:

Elektronická ochucovací vidlička, která zatím nemá žádný oficiální název, byla vyvinuta v Rekimoto Lab, laboratoří, které jsou součástí Tokyjské univerzity. Vidlička se na první pohled od normální liší pouze tím, že má tlustší držadlo a je na něm tlačítko. V držadle je totiž umístěna Li-ion baterie a obvod, který má na starosti řízení elektronických impulzů. V nich je totiž celá magie lžičky - chuť je měněna zapomoci elektronických impulzů, které stimulují chuťové buňky na jazyku.

Odpovědět
28.3.2016 18:05
TruckersMP vývojář
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Adam Ježek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jan Lupčík
Adam Ježek:28.3.2016 18:20

Samozřejmě že vidličky

Odpovědět
28.3.2016 18:20
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.