MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Google už má i router, jmenuje se OnHub

Google je společnost zabývající se internetem, TP-Link je společnost zabývající se sítěmi. Když se tyto dvě společnosti spojily, vzniklo jediné - OnHub.

OnHub není klasický router. Má být routerem, se kterým se budete chtít pochlubit a místo za stůl ho položíte na stůl. Narozdíl od jiných routerů umi OnHub určit vhodný kanál, kde vysílat. Tato funkce se hodí především ve větších městech, kde je doslova "router na routeru". Umí, narozdíl od jiných routerů nastavovat zařízením prioritu. Pokud máte Apple TV či Chromecast a streamování filmů chcete mít bez načítání, není problém.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Největší rozdíl je hned po vzhledu způsob nastavování. Router nemá žádné složité webové rozhraní, stačí vám mobilní aplikace Google On. Jedná se ovšem o nevýhodu vlastníků starých Nokií, Lumií či telefonů s jiným alternativním OS. Router si zkrátka nenastavíte. Dá se tedy očekávat, že Google tuto "chybku" napraví.

Jak už bylo zmíněno, důraz byl kladen nejen na funkčnost a na podporu nejnovějších technologií, ale také na design. Běžného uživatele totiž nezajímají blikající LEDky všech možných barev pokud zrovna nesignalizují fatální chybu. Na routeru je tak jediná estetická LEDka, a to nahoře. Je relativně zářivá a tak může sloužit i jako příjemné osvětlení v temné noční pracovně.

Za OnHub si Google řekne $199, lze ale očekávat, že se cena časem sníží.

Zdroj: Google


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala 21.8.2015 10:52
Avatar
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:21.8.2015 12:54

Jiné routery umí nastavit prioritu přes QOS.

Odpovědět
21.8.2015 12:54
the cake is a lie
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Gabriel Mastný
Redaktor
Avatar
Gabriel Mastný:22.8.2015 15:48

Řekl bych že s tím nastavování kanálů to taky nebude tak žhavé... dyť už několik let staré TP Linky za pět stovek to zvládnou... a ohledně těch ledek, ty bych rozhodně neodstraňoval... Když mi volá klient, že mu nejde internet a já se mu nedostanu do administrace ("webové rozhraní", kam by se mimochodem žádný patlal ani neměl dostat, natož ještě přes aplikaci), tak se ho optám co mu tam bliká za diody, většinou to dost pomůže...

Odpovědět
22.8.2015 15:48
Where there's will, there's way.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.